r e k l a m a
spot_imgspot_img

W Gliwicach powstanie nowa komenda policji. Gdzie?

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Gliwicach, inspektor Marek Nowakowski, oraz zastępca prezydenta Gliwic, Aleksandra Wysocka, podpisali akty notarialne. W przyszłości siedziba komendy miejskiej zmieni lokalizację.

Gmach stanie w Ligocie Zabrskiej. Nową lokalizację zyska też V komisariat w Sośnicy. Działki pod obie inwestycje przekazało miasto.

Obecna siedziba Komendy Miejskiej Policji przy ul. Powstańców Warszawy nie spełnia wymagań stawianych tego typu obiektom, dlatego najbardziej uzasadniona ekonomicznie będzie budowa nowego budynku. Stanie on na działce o powierzchni ponad 28,5 tys. m kw., u zbiegu ulic Górnej i św. Jacka w Ligocie Zabrskiej.

Nowa siedziba będzie nowoczesna i funkcjonalna, położona 3 km od centrum miasta, w pobliżu przystanków autobusowych i zjazdów na DTŚ oraz autostradę A1.

Przeprowadzą się też mundurowi z Sośnicy. V komisariat z ul. Wawelskiej zostanie przeniesiony na Wielicką, gdzie na działce o powierzchni ponad 3 tys. m kw. stanie nowy budynek.

Działki mają łączną wartość ponad 4,5 mln zł.

W zamian za nieodpłatne przekazanie nieruchomości na rzecz policji, Miasto Gliwice stanie się właścicielem atrakcyjnych działek Skarbu Państwa, położonych przy ul. Błonie, na których znajduje się część giełdy samochodowej.

Tutaj powstanie nowa komenda / UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI