r e k l a m a


W Gliwicach zaczyna się Jarmark na Rynku

Smakołyki, świąteczne ozdoby, rękodzieło – w drewnianych domkach na Rynku znajdziecie moc inspiracji na prezenty pod choinkę. Jarmark będzie czynny od poniedziałku do piątku między godz. 12.00 a 18.00, a w soboty i niedziele do godz. 19.00. Tegoroczny Jarmark potrwa do 26 grudnia.

Przez cały ten czas będzie można pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej – zdobionej w stylu retro.

5 grudnia impreza mikołajkowa rozpocznie się około godz. 16.00. Na Rynku zjawią się wielkie, bajkowe maskotki. Będzie można spotkać się między innymi z bohaterami „Psiego Patrolu”. Zapowiedzią głównego punktu programu będą „Harce elfów św. Mikołaja” w cyrkowym stylu. Wkrótce potem na Jarmarku pojawi się Święty Mikołaj. Czy będzie miał wielki worek prezentów? Sprawdźcie sami!

Tego dnia zapraszamy także do strefy warsztatów kreatywnych. Będziemy tworzyć choinki świąteczne, ale nie takie zwyczajne: użyjemy do nich piórek i sznurków. Będziemy też malować ozdoby z drewna i tworzyć stroiki świąteczne. Specjalne atrakcje 5 grudnia zakończą się około godz. 19.00.

10 grudnia wspólnie będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na Rynku spotkacie się z przedstawicielami gliwickich organizacji pozarządowych, a niesamowity występ z laserami da Teatr Ognia NAM-TARA. Organizatorem obchodów będzie Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych.

W sobotę 18 grudnia znów zaprosimy Was na godz. 16.00 na ekowarsztaty. Tym razem spróbujemy zrobić zimowe miasto w słoiku, będzie też okazja nauczyć się tworzyć filcowe zabawki oraz świąteczne breloki i bransoletki. W sam raz na prezent! Rozgrzejemy się także brazylijską bossa-novą z zespołem Pedro y Mari. Dla miłośników folkowych klimatów wystąpi Kapela Góralska Zbójnicy ze Szczyrku.

W niedzielę 19 grudnia między godz. 9.00 a 10.30 radio RMF FM rozda kilkaset drzewek w ramach akcji „Choinki pod choinkę”. Kto pierwszy, ten lepszy! Po południu na scenie wystąpią Orkiestra Dęta Ostropa i gospelowy zespół Sound. Niesamowity pokaz tańca irlandzkiego da gliwicki zespół Salake. Przekażemy sobie także Betlejemskie Światło Pokoju i złożymy świąteczne życzenia. Malutki płomień odpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przemierza cały świat, niosąc ludziom znak zrozumienia i pojednania pomiędzy narodami. Do Gliwic przywożą go harcerze.

UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI