r e k l a m a


W Gliwicach zamkną cmentarz. Może powstać tam park

Podczas najbliższej sesji Rada Miasta podejmie uchwałę w sprawie zamknięcia cmentarza komunalnego przy ul. Pszczyńskiej i ul. Kopalnianej w Gliwicach.

Jak czytamy w uzasadnieniu przygotowanym przez Mariusza Śpiewoka, zastępcę prezydenta, cmentarz Tryński nie jest wykorzystywany od wielu lat. Ostatni pochówek odbył się tam w 1948 roku.

Zdaniem wiceprezydenta – zamknięcie cmentarza będzie miało pozytywny skutek z punktu widzenia planowania przestrzennego. Będzie można np. przeznaczyć ten teren na inny cel o założeniu parkowym. Powstanie tam tablica upamiętniająca.

Sanepid pozytywnie wyraził się o pomyśle.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ann
Ann
4 lat temu

Mam mieszane uczucia nie chciałabym chodzić po grobach

Mike
Mike
4 lat temu

Nie będzie chodzenia po grobach. Przy likwidacji cmentarza powinna odbyć się ekshumacja i przeniesienie szczątków w inne miejsce, np. usypanie kopca.

Witt
Witt
4 lat temu

Park, park, a potem budowa.

Bartek
Bartek
4 lat temu

Ta kwestia w Gliwicach jest już od dawna praktykowana. Najlepszym przykładem jest plac kościelny przy kościele Wszystkich Świętych a jeszcze bardziej skwer Nacka na zbiegu ulic Toszeckiej i Świętojańskiej. To przecież dawne cmentarze. A dwa stare cmentarze przy ulicy Kozielskiej też coraz bardziej przyjmują charakter parku. I nie jest to tylko gliwicka tradycja.

saian
saian
4 lat temu

Przed parkiem Starokozielskim był tam też cmentarz.także nic nowego.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI