r e k l a m a
spot_imgspot_img

W parku Chopina będzie siłownia

Po weekendzie majowym rozpocznie się modernizacja placu zabaw w Parku Chopina. Na czas prac (ok. 2 tygodnie) miejsce będzie niedostępne dla dzieci oraz ich opiekunów.

W ulubionym parku gliwiczan zamontowane zostaną także urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Plac zabaw w Parku Chopina zyska nową nawierzchnię amortyzującą upadki.

– Pojawią się nowe urządzenia zabawowe, m.in. przeplotnia, zjeżdżalnia dla maluchów oraz 2 „kiwaki”. Prace potrwają mniej więcej 2 tygodnie, jeśli nie przeszkodzi pogoda – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

W parku Chopina pojawią się także urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu. – Plenerowa siłownia będzie składała się z siedmiu podwójnych stanowisk, czyli aż z 14 urządzeń. Zamontowane zostaną m.in. biegacz, podciągacz, ławka do robienia brzuszków – dodaje Sosnowska.

Będzie to już jedenasty punkt na mapie Gliwic, gdzie w plenerze można zadbać o swoją sprawność. Podobne siłownie „pod chmurką” znajdują się m.in. na Osiedlu Obrońców Pokoju, przy ul. Horsta Bienka, na Placu Grunwaldzkim.

Obie inwestycje w parku Chopina realizowane są z pieniędzy z budżetu miasta – na wniosek mieszkańców zgłoszony w ubiegłym roku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sirzant
sirzant
9 lat temu

Zas gownarzeria bedzie miala gzie popiwkowac

xam
xam
9 lat temu

Pomysł tak dobry, że nawet nie ma co hejtować.

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Jeśli to będzie ten sam sprzęt który jest w nowej siłownik w parku przy ul. Horsta Bieńka to podarujcie sobie. To się do niczego nie nadaje. Ten kto to zaprojektował chyba w życiu nie ćwiczył na siłowni. Połowa przyrządów bez kompletnie bezużyteczna, nie mówiąc o jakości. Szkoda kasy.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI