W wakacje Palmiarnia będzie nieczynna. Będą wymieniać elewację

Z końcem czerwca ruszą prace związane z wymianą elewacji.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych przeprowadził postępowanie przetargowe na wykonanie modernizacji ścian i elewacji największego pawilonu, tj. historycznego w Palmiarni Miejskiej.

Zamówienie obejmuje wymianę paneli ściennych na panele z poliwęglanu oraz wymianę obudowy łączników, stolarki drzwiowej, okiennej oraz technicznej bramy wjazdowej, a także modernizacje drabin, pomostów technicznych i renowację cokołu. Od kilkunastu dni prowadzone są już prace przygotowawcze, tak aby od pierwszego dnia zamknięcia obiektu prace mogły ruszyć w pełnym zakresie. Wymiana elewacji pozwoli znacznie ograniczyć występujące w tej chwili straty ciepła.

„Ze względu na dobro roślin znajdujących się na co dzień w Palmiarni, większe prace remontowe muszą odbywać się w porze letniej. Ma to ścisły związek z dodatnią temperaturą panującą na zewnątrz w miesiącach lipcu i sierpniu” – informuje MZUK.

Czas modernizacji wykorzystany zostanie także na przeprowadzenie niezbędnych prac konserwacyjnych w sieci ciepłowniczej. W związku z dużym zakresem modernizacji, tegoroczna przerwa techniczna w Palmiarni Miejskiej odbędzie się w terminie od 27 czerwca do 26 sierpnia 2022 r. Przez cały ten czas obiekt będzie wyłączony z użytkowania.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
7 dni temu

ceny zachęcające 😀

No, tylko jen dożywotni karnet się pyli 😉

ŻENADA
ŻENADA
6 dni temu

PO CO COŚ TAKIEGO UTRZYMYWAC JAK W KAŻDE WAKACJE COŚ WYMYŚLĄ ZEBY BYŁO ZAMKNIETE CO NA TO URZĄD KTORY DOFINANSOWUJE CO NA TO RADNI DZIADOSTWO JAK ZWYKLE W GLIWICACH

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI