Wakacyjne przerwy w Palmiarni i na basenach

W trakcie wakacji również Palmiarnia i miejskie pływalnie będą miały przerwę. Wraz z zamknięciem drzwi dla odwiedzających rozpoczną się prace modernizacyjne i przeglądy.

Przerwa technologiczna w Palmiarni Miejskiej rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 12 lipca. W tym czasie w gliwickich tropikach będą prowadzone prace remontowe i przygotowawcze do kolejnego sezonu. Przeprowadzona zostanie m.in. konserwacja sieci grzewczej. Przez wzgląd na ciepłolubne rośliny centralne ogrzewanie w pawilonach w parku Chopina pracuje niemal przez cały rok, dlatego tak ważne jest, żeby prace związane z siecią grzewczą przeprowadzać w najcieplejsze dni roku. Dodatkowo, podczas przerwy technologicznej zostaną poddane renowacji m.in. podesty i mostki, a niektóre elementy wymagające odświeżenia zostaną pomalowane. Zaplanowano też prace pielęgnacyjne dużych roślin ekspozycyjnych.

Przerwa technologiczna na krytych pływalniach to czas na doroczną konserwację, której nie można przeprowadzić w trakcie normalnej pracy obiektu. Chodzi m.in. o kontrolę systemu uzdatniania wody oraz spuszczenie wody i sprawdzenie stanu niecki oraz jej dokładne wyczyszczenie. – Przerwy zostały tak zaplanowane, by mieszkańcy jak najmniej je odczuli – baseny będą zamykane na zmianę. Podczas ciepłych dni zachęcamy też do korzystania z kąpieli pod okiem ratowników w jeziorze w Czechowicach oraz na kąpielisku Leśnym – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach

„Mewa” na Sikorniku będzie zamknięta od 1 do 21 lipca, „Delfin” przy ul. Warszawskiej od 19 sierpnia do 8 września, a „Olimpijczyk” na Koperniku od 29 lipca do 18 sierpnia.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI