r e k l a m a


We wtorek policja będzie kontrolowała pieszych

Jutro po południu na terenie Gliwic i powiatu policjanci przeprowadzą działania pn. „Pieszy”. Będą ujawniać jednak wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i kierowców.

Celem jest przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego.
Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KSG
KSG
10 lat temu

trzeba zarobić na nowe radiowozy

Elninjo
Elninjo
10 lat temu

Łazić trzeba zgodnie z przepisami… to nie będziesz się zrzucał!

Kierowca
Kierowca
10 lat temu

Niektórzy przechodzą,gdzie tylko popadnie i nie myślą,że wchodząc na jezdnie zza lub przed autobusa, kierujący samochodem może ten autobus ominąć,a taki przechodzień wpada mu prosto na maskę!!Ludzie trochę rozumu!!

jak zwykle
jak zwykle
10 lat temu

Panie kierowca , a czy przepisy nie mówia ze np. Autobus wyprzedza sie ze szczególną ostrożnością i odpowiednio przewidzianą prędkością. Tylko głupek nie stosuje sie do zasad gry.

Kierowca
Kierowca
10 lat temu

Panie „jak zwykle”,radziłbym dokładniejsze zapoznanie się ze znajomością określeń: wyprzedzanie,omijanie itp??Widocznie Ty jesteś tym głupkiem,bo jesteś pasażerem autobusu i nie znasz,nie szanujesz zasad ruchu drogowego!!

qqqqqqqqqq
qqqqqqqqqq
10 lat temu

Przede wszystkim karać tych pieprzonych kierowców!To oni sprawiają największe zagrożenie!A nie raz widziałem jak pędzą przez miasto ile fabryka dała;/smutne ale prawdziwe,w krajach europy zachodniej pieszemu wolno dosłownie wszystko,a kierowcy jeżdżą naprawde powoli i ostrożnie,niestety u nas jeszcze ta kultura nie doszła;(

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI