r e k l a m a


Wideodetekcja rowerzystów – w Gliwicach wprowadzono ten system

spot_img
r e k l a m a

Z detekcją pojazdów, czyli z automatycznym wykrywaniem samochodów, kierowcy mają do czynienia na co dzień, na każdym skrzyżowaniu w Gliwicach.

Teraz przyszedł czas na rowerzystów. Dla ułatwienia poruszania się przez przejazd rowerowy właścicielom dwóch kółek, na ul. Bojkowskiej zainstalowano wideodetektor i pętlę indukcyjną. Pętla indukcyjna wykrywa rowerzystę przed samym przejazdem, natomiast wideo-detekcja już kilkanaście metrów wcześniej. Dzięki temu możliwy jest płynny przejazd rowerzystów przez skrzyżowanie. Dodatkowo, po raz pierwszy w Gliwicach przed przejazdem zamontowano podpórki dla rowerzystów. Ułatwiają one oczekiwanie na zielone światło bez schodzenia z roweru.

W najbliższym czasie system wideodetekcji lub pętle indukcyjne pojawią się na przejazdach przy skrzyżowaniach ulic: Kujawskiej i Panewnickiej, Pszczyńskiej i Pocztowej, na ul.Konarskiego i ul.Częstochowskiej.

W sprawie detekcji to nie jest ostatnie słowo Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. W przyszłości planowane jest wprowadzenie systemu dla pieszych. Efektem będzie możliwość szybszego pokonania przejścia.

fot. ZDM

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI