Widzew ograny przez Piasta. 3 punkty zostają w Gliwicach

W piątkowym meczu 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Widzewem Łódź 3-2 (2-0). Dwa gole dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Serhij Krykun, a jedną bramkę dołożył Patryk Dziczek, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

W pierwszych fragmentach meczu goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale to Niebiesko-Czerwoni groźniej atakowali i stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. Dwie z nich wykorzystali za sprawą Serhija Krykuna, który przed przerwą ustrzelił dublet. Przyjezdnie odpowiedzieli strzałami Marka Hanouska i Jordiego Sancheza, ale było to za mało na Frantiska Placha.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy strzelili kontaktowego gola, ale zaraz po tym do głosu ponownie doszli podopieczni Aleksandara Vukovicia. Niebiesko-Czerwoni dążyli do kolejnych bramek i to udało im się za sprawą Patryka Dziczka, który w 67. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny. W ostatnich fragmentach spotkania mniej było okazji, a więcej chaosu na boisku. Zawodnicy Piasta umiejętnie się bronili i nie dopuścili rywali do zbyt dużego zagrożenia aż do doliczonego czasu gry, kiedy do siatki trafił Imad Rondić.