r e k l a m a

Lekkoatletka z Gliwic z medalem na Mistrzostwach Polski

Po 7 latach lekkoatletka Piasta Gliwice znów stanęła na krajowym podium. Podopieczna klubu Maja Barteczko wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików. Gratulacje!

Ze Słubic dotarły do Gliwic kapitalne wieści. Podczas Mistrzostw Polski Młodzików? Maja Barteczko, zawodniczka Piasta Gliwice i uczennica Technikum przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach, wywalczyła brązowy medal w rzucie dyskiem.

Barteczko w tym roku na zawodach w Gliwicach rzuciła dyskiem na odległość 42.95m, co było jej rekordem życiowym i w konsekwencji dało możliwość powalczenia o medale MP. W Słubicach Maja już w pierwszym rzucie zaliczyła odległość 37.19 m. Do życiówki trochę zabrakło, ale okazało się, że tylko dwie zawodniczki osiągnęły lepsze rezultaty.

Lekkoatletka rywalizowała też w konkursie pchnięcia kulą. Wynik 11.67 m dał jej 7. miejsce w Polsce. Na te mistrzostwa zakwalifikowała się również Hanna Zdanowicz. Reprezentantka Piasta walczyła o medale w konkurencji wieloskoku. Gliwiczanka zakończyła zawody na 12. lokacie, a odległość jaką uzyskała – 10.72 m. Hanna Zdanowicz i Maja Barteczko są wychowankami Józefa Ramusa.

Udane starty w Mistrzostwach Polski Młodzików? powinny dać obu zdolnym zawodniczkom Piasta Gliwice awans do kadry narodowej B juniorów w 2024 r.

W tym sezonie Maja Barteczko ustanowiła rekord Śląska w kategorii U16 w rzucie dyskiem 42.86 m i wygrała mistrzostwa Śląska oraz mistrzostwa makroregionu (województwa śląskie i opolskie). Również Hanna Zdanowicz zwyciężyła w mistrzostwach Śląska i mistrzostwach makroregionu. Z wynikiem 10.82 m zyskała II klasę sportową.
W finałach Mistrzostw Polski startowało ponad 1000 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 260 klubów.

info: Piast Gliwice/fot. Andrzej Oksztul