Więcej pociągów z Gliwic

Pociągi do Katowic co 20 minut oraz dodatkowe kursy w godzinach szczytu na liniach Gliwice – Kędzierzyn-Koźle oraz Gliwice – Opole. Zmiany w rozkładach pociągów KŚ i PR będą obowiązywać od 10 grudnia.

10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Liczba kilometrów przejeżdżanych przez pociągi zamawiane przez woj. śląskie wzrośnie o 5 proc. Celem wprowadzanych zmian jest zapewnienie lepszej dostępności transportowej zarówno wewnątrz województwa, jak i na liniach stycznych z województwami ościennymi.

Najważniejsze zmiany:

Częstochowa – Katowice – Gliwice
Na odcinku Katowice – Gliwice zostanie wprowadzony 20-minutowy takt w godzinach szczytów przewozowych, czyli między godziną 5.30 a 8.30 oraz 14.00 a 17.00. Dla poprawy komfortu podróżowania na odcinku Częstochowa – Katowice pociągi osobowe zostaną uzupełnione 3 parami pociągów przyśpieszonych. W kluczowych godzinach wjazdy pociągów do Katowic od strony Zawiercia odbywać się będą nawet co 15 minut. Również wjazdy porannych pociągów do Częstochowy oraz powroty po południu zostały ułożone w taki sposób, aby odbywały się co około pół godziny w godzinach szczytu.

Gliwice – Kędzierzyn-Koźle oraz Gliwice – Opole
Na obu liniach będzie kursować po jednej dodatkowej parze pociągów w ciągu dnia w godzinach międzyszczytowych, celem zagęszczenia siatki połączeń.

Katowice – Zakopane
Przyśpieszony pociąg Ornak z Katowic do Zakopanego przez Bielsko-Białą, Żywiec, Jeleśnię, Suchą Beskidzką, Rabkę Zdrój będzie kursował przez 63 dni w roku: w wybrane dni w okresach świątecznych, weekendy śląskich ferii zimowych oraz we wszystkie dni wolne od pracy w okresie od 1 maja do 30 września. Jest to możliwe dzięki wsparciu inicjatywy przez Województwo Małopolskie i ujęciu połączenia w umowie publicznego transportu zbiorowego. Pociąg będzie wyjeżdżał z Katowic o godz. 6.40, by wjechać do Zakopanego o godz. 11.10.

Kędzierzyn-Koźle – Racibórz
Na linii zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg dowożący do Raciborza na 6.00 rano oraz powrotny z Raciborza po godzinie 21.00 (w dni robocze bezpośredni do Opola). Część połączeń będzie obsługiwana nowym taborem należącym do Województwa Opolskiego. zaplanowano na godzinę 16.38 z Zakopanego i wjazd do Katowic o godz. 20.50.

Rybnik – Katowice – Kraków Główny – Rzeszów Główny
Dzięki dobrej współpracy z Województwem Małopolskim oraz Podkarpackim uruchomione zostaną 3 pary bezpośrednich codziennych pociągów łączących Katowice z Rzeszowem, spośród których 1 para będzie rozpoczynać i kończyć bieg w Rybniku. Ponadto na odcinku Katowice – Kraków liczba połączeń ulegnie zwiększeniu z 6 do 9 par w dobie. Wszystkie pociągi do Rzeszowa oraz prawie wszystkie do Krakowa będą obsługiwane nowym taborem zakupionym w ramach projektu Południowej Grupy Zakupowej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI