Więcej policji na drogach. Co będzie kontrolowane?

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi.

Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego. Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Osoby, które wyjeżdżają na dłużej powinny zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów.

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwają policjanci ruchu drogowego. Działania „Bezpieczny weekend majowy” potrwają od godz. 6.00, 28 kwietnia, do środy 3 maja, do godz. 22.00. Policjanci sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na trasach są obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory. Wśród głównych przyczyn wypadków drogowych są: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców.

Zanim ruszymy w podróż pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
5 lat temu

No tak-jak w każdą wolną chwilę muszą ludzi złupić. Wszelkie akcje typu znicz,bezpieczny weekend,itp itd. Jadąc człowiek czuje się jak zwierzyna na polowaniu. Jak tak dalej pójdzie, odejdzie mi ochota na jazdę autem.

bill1959
bill1959
5 lat temu
Reply to  Kierowca

a kto ci każe łamać przepisy ,nie pisz głupot

cyklista
cyklista
5 lat temu
Reply to  bill1959

Bill, jeździsz samochodem? Chyba nie… Nie da się jeździć zgodnie z obecnymi mocno absurdalnymi limitami prędkości, a policja zajmuje się wyłącznie prędkością właśnie.

GośćAmator Klusek
GośćAmator Klusek
5 lat temu

Nie popieram łamania limitów prędkości lub łamania jakichś przepisów.Po prostu kierowców atakuje się z każdej strony. Mandaty,akcyza,ceny paliw,absurdalne kwoty za oc i jeszcze wiele innych…Po prostu niebawem koszt utrzymania samochodu nie będzie miał racji bytu. Gdyby tylko komunikacja była lepsza…….

44
44
5 lat temu

Motocykliści podczas jazdy powinni kierować się rozumem. ŚWIETNY DOWCIP.

marcin
marcin
5 lat temu

Stan trzeźwości bez uzasadnionego podejrzenia na jakiej podstawie prawnej? Czyli wszyscy wracamy z wesela ktoś widział, doniósł na nas że mogliśmy pić i dlatego stoją… Kierowcy nauczyli policje aby mogli sobie stać na środku drogi w lesie i poprawiać statystyki … łamiąc prawa obywatelskie a i rada dla kierowców nie potrafiących odmówić „dmuchania” to bierzcie chociaż protokół badania i spiszcie numery policjanta dokonującego czynności … Osobiście mogę jechać przymusowo na krew a to tez jest nielegalne podczas akcji typu trzeźwy poranek, majowka itd.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI