r e k l a m a


Remont skrzyżowania w centum Gliwic. Objazdy

spot_img
r e k l a m a

W piątek wieczorem, o godzinie 19.00 rozpoczął się remont skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Wyszyńskiego.

Drogowcy mają nadzieję, że prace uda się przeprowadzić sprawnie. Niestety, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami. Zmienioną trasą będzie kursował autobus linii A4.

Skrzyżowanie musi zostać wyremontowane, bo samochody przejeżdżające przez wyeksploatowane torowisko tramwajowe powodowały wstrząsy odczuwalne przez mieszkańców kamienic.

Dlatego tory w obrębie skrzyżowania zostaną usunięte, a jezdnia przebudowana i wyrównana.

Jak podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich, po zakończeniu remontu zniknie uciążliwy dla mieszkańców hałas.

Na skrzyżowaniu całkowicie wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni. Zajmie się tym Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Prace prowadzone będą na kilka zmian.

Najpierw jednak spółka Tramwaje Śląskie zdemontuje szyny i płyty żelbetowe torowiska , bo to do niej należy tramwajowa infrastruktura.

Ważne wiadomości dla kierowców

Ulica Prymasa Wyszyńskiego będzie przejezdna, ale jej jezdnia zostanie zwężona. Na czas remontu, na dotychczas jednokierunkowej ulicy Kłodnickiej ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Zamknięte zostaną obydwa wloty w ul. Zwycięstwa. Dla jadących od strony dworca PKP objazd prowadzić będzie ulicami: Kłodnicką, Dworcową do ul. Prymasa Wyszyńskiego i ul. Dolnych Wałów.

Jadący od strony Rynku muszą jechać Dolnych Wałów, Młyńską, Powstańców Warszawy, przez Plac Piłsudskiego do ul. Prymasa Wyszyńskiego i ul. Wybrzeże Wojska Polskiego.

Autobusy linii A4 także będą jeździły objazdem.

Na zmienioną trasę pierwsze autobusy linii A4 wyruszą 29 kwietnia: z zajezdni – o godz. 18.27, a sprzed Gliwickiego Teatru Muzycznego – o godz. 18.30.

Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające to remont powinien zakończyć się 11 maja. Jednak ten termin może jeszcze ulec zmianie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1988BaZyL
1988BaZyL
12 lat temu

Nareszcie… Powinni jak najszybciej zlikwidować te szyny i zardzewiałe słupy szpecące miasto…

kierowca
kierowca
12 lat temu

chyba się nie doczekam aż z całych gliwic zniknie te g*****

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI