r e k l a m a


Wiek to tylko liczba! Inauguracja Gliwickich Dni Seniora w Forum

Październik jest miesiącem, w którym jak co roku chcemy uhonorować osoby starsze i podkreślić ważną rolę seniora w życiu społecznym. Z tej okazji Miasto Gliwice przygotowało szereg atrakcji, które potrwają od 30 września do 8 października. Inauguracja tegorocznych obchodów będzie miała miejsce w gliwickim Centrum Handlowym FORUM.

30 października, w godzinach 14:00-19:00, CH FORUM we współpracy z Urzędem Miejskim w Gliwicach i zaproszonymi partnerami otwiera szeroko drzwi dla osób w podeszłym wieku, które w tym dniu będą mogły zasięgnąć wielu praktycznych informacji i porad na temat zdrowia i dobrego samopoczucia, wziąć udział w prelekcjach, warsztatach, a nawet w potańcówce na scenie FORUM. Oto kilka wybranych atrakcji, które zostały przygotowane z okazji inauguracji Gliwickich Dni Seniora:

Na stoisku Ośrodka Pomocy Społecznej będą udzielane informacje na temat dostępnych świadczeń i form wsparcia dla seniorów. W punkcie informacyjnym Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych – Centrum 3.0 seniorzy poznają szczegóły aktualnej oferty Strefy Seniora – miejsca, które powstało z myślą o aktywności społecznej najstarszych mieszkańców Gliwic (to tutaj mogą oni znaleźć przydatne informacje dotyczące m.in. lokalnej oferty edukacyjnej i kulturalnej, aktualnych promocji i zniżek czy możliwości spędzenia wolnego czasu w Gliwicach).

Seniorzy, którzy czują w sobie artystyczną pasję, będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, przygotowanych przez Fundację Różyczka oraz obejrzeć wystawę prac malarskich. Szczególnie bogaty blok zajęć dotyczyć będzie zdrowia. Obok pokazu pierwszej pomocy medycznej, zorganizowanego przez PCK Gliwice, będzie możliwość wykonania pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, masażu dłoni czy analizy stanu skóry – do dyspozycji odwiedzających będą specjaliści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego województwa śląskiego. Wspólne ze specjalistami z gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii porozmawiamy na temat zdrowia, a konkretnie profilaktyki raka piersi – jednego z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. W programie przewidziano również spotkanie z psychologiem z niepublicznej Poradni Możemy Więcej oraz konsultacje trychologiczne, przygotowane przez Centrum Zdrowego Włosa TrychoWay. Seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnym pokazie makijażu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle specjalnej ścianki. Całość zakończy się potańcówką przy muzyce z lat 70. i 80., zorganizowaną we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. 

– Gliwickie Dni Seniora zostały zorganizowane w związku z corocznymi świętami seniorów, do których należą: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (1.10), Europejski Dzień Seniora (20.10) i Światowy Dzień Seniora (14.11). Seniorzy tworzą w Gliwicach liczną i bardzo aktywną grupę, dlatego miasto stara się zapewnić im dobre warunki do spotkań, rozwoju, spędzania wolnego czasu i różnorodnych aktywności. Dziękujemy dyrekcji Centrum Handlowego FORUM, które aktywnie wspiera nas w tym przedsięwzięciu, udostępniając swoją przestrzeń dla organizowanych przez nas działań. Obchody Gliwickich Dni Seniora potrwają w tym roku od 30 września do 8 października. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę https://gliwice.eu – mówi Beata Jeżyk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gliwice do spraw seniorów z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

– Z roku na rok obserwujemy rosnącą aktywność seniorów, również wśród klientów FORUM, które – jak wiele innych centrów handlowych – jest nie tylko miejscem codziennych zakupów, ale także spędzania wolnego czasu. Każdy z nas ma wokół siebie osoby starsze, których potrzeby powinniśmy dostrzegać i służyć im na co dzień swoją pomocą. Dlatego cieszymy się, że możemy wesprzeć Miasto Gliwice w organizacji tegorocznych Gliwickich Dni Seniora. Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę, 30 września, od godziny 14:00 – mogę zapewnić, że atrakcji i niespodzianek na pewno nie zabraknie! – dodaje Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.
FORUM dzien seniora
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI