r e k l a m a


Wielka gala sylwestrowa w GTM

Tegoroczny wieczór sylwestrowy w Gliwickim Teatrze Muzycznym wypełni koncert Orkiestry Straussowskiej „Obligato”.

To znana i uznana krakowska formacja muzyczna, której założycielem i dyrygentem jest Jerzy Sobeńko. „Obligato” od dwudziestu lat nieprzerwanie występuje w największych salach koncertowych w Polsce. Specjalizuje się w muzyce wielkich XIX-wiecznych kompozytorów, ze szczególnym uwzględnieniem dynastii Straussów. W ubiegłym roku koncerty muzyki wiedeńskiej w wykonaniu orkiestry „Obligato” poprowadził osobiście żyjący potomek Straussów – Eduard Strauss.

Obok muzyki wiedeńskiej orkiestra ma w swoim repertuarze również muzykę poważną, operową, filmową, a także rozrywkową. Występowali z nią znakomici artyści, wśród których wymienić można m.in. Małgorzatę Walewską, Wiesława Ochmana, Grażynę Brodzińską, Irenę Santor, Jacka Wójcickiego, Jacka Cygana czy Stefanię Toczyską.

W repertuarze sylwestrowego koncertu znajdą się najpiękniejsze arie i duety operowe, operetkowe, musicalowe oraz piosenki. Całość dopełnią znane na całym świecie kompozycje muzyki wiedeńskiej. Program poprowadzi Jolanta Suder – autorka i producentka wielu muzycznych programów telewizyjnych i widowisk teatralnych, dyrektor Summer Music Festival w Wieliczce.

Publiczność usłyszy znakomitych solistów: primadonnę Opery Krakowskiej Edytę Piasecką, jednego z najwybitniejszych barytonów młodego pokolenia Jarosława Kitalę, który od tegorocznego sezonu artystycznego jest artystą Opery w Strasburgu, oraz Romualda Spychowskiego – uczestnika wielu koncertów w Polsce i za granicą. Obok artystów operowych na scenie pojawi się również krakowska aktorka teatralna Ewa Romaniak, która będzie bawić widzów znanymi szlagierami z okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także współczesnymi.

BILETY: od 50 do 220 zł – Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI