r e k l a m a


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Gliwicach. Zobacz program

Do WOŚP zostało już niewiele czasu. 11 stycznia 2015 r. w Gliwicach po raz 23. usłyszymy znane dźwięki finałowego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przekazane przez nas pieniądze posłużą podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej dla seniorów.

Scena 23. Finału WOŚP tym razem stanie na Rynku. Do listy zespołów, o występie których informowaliśmy w listopadzie (Abradab, Oddział Zamknięty i DJ C-Bool), dołączył reggaeowy Django’s Trip. Grać będziemy od godz. 14 do 22. W tym czasie odbędą się również licytacje, pokazy, konkursy i zabawy dla całych rodzin. Na specjalnie przygotowanych stoiskach swoją ofertę zaprezentują gliwickie organizacje pozarządowe.

O godz. 20 feerią barw rozbłysną nad Rynkiem sztuczne ognie – tradycyjne światełko do nieba. Po koncertach, które zakończą się o godz. 22, możliwa będzie dalsza zabawa w Klubie Gwarek, a poprowadzą ją DJ C-Bool i DJ MID.

Oczywiście, Finał WOŚP to nie tylko koncerty na Rynku, ale i wyzwania sportowe. Pierwsze z nich, Turniej Futsalu na rzecz WOŚP rozegrane zostanie 6 stycznia na hali sportowej w Sośnicy, w godz. 8 -20. Kolejne, IV Gliwicki Bieg Orkiestrowy, wystartuje 11 stycznia spod Europy Centralnej (biuro zawodów od 8.00, wspólna rozgrzewka 11.00, pierwszy bieg 11.15). Tu rywalizacja odbędzie się w marszobiegu na dystansie 2 km (dla zawodników w każdym wieku) i w biegu i marszu Nordic Walking na dystansie 10 km (dla zawodników od 16 roku życia).

50% wartości wszystkich opłat startowych zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jako wsparcie gliwickiego Finału WOŚP!

11 stycznia w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się również licytacja dzieł przekazanych Orkiestrze przez gliwickich artystów i darczyńców. Pokaźny zbiór prac wykonanych w różnych technikach oglądać można w Stacji już od 9 stycznia. Tego dnia o godz. 17 odbędzie się wernisaż ekspozycji. Wystawa prezentowana będzie do 22 stycznia.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
Program godzinowy:
14:00 – Oficjalne rozpoczęcie finału WOŚP wraz z wjazdem motorów.
14:20/14:30 – pokaz pierwszej pomocy „PCK”.
15:00/15:20 – pokaz Klubu „Rywal”- sztuki walki
15:25/15:55 – gry i zabawy organizowane przez ZHP
16:00/16:20 – pokaz taneczny klubu „Marionetki”
16:21/16:30 – pokaz pierwszej pomocy „PCK”
16:31/17:00 – gry i zabawy organizowane przez ZHP
17:30 – pierwszy koncert
20:00 – światełko do nieba
Stoiska na Rynku otworzą m.in.:
– piłkarki ręczne z SPR Sośnica Gliwice
– Stowarzyszenie „Melina”
– Związek Harcerstwa Polskiego
– Stowarzyszenie „Cała Naprzód”
– Polski Czerwony Krzyż
– Związek Strzelecki
Będą nam przygrywać
Zespól „Django’s Trip” został powołany do życia z potrzeby serca jesienią
2013 r. Materiał koncertowy oparty jest głównie na utworach Boba Marleya w aranżacjach „Django’s Trip”, a sam band obraca się w okolicach reggae z elementami muzyki wszelakiej. Styl ich muzyki określany jest często jako „Hot & Fire”.
Abradab, a właściwie Marcin „AbradAb” Marten to pochodzący z Katowic raper, współzałożyciel hip-hopowego zespołu Kaliber 44, sklasyfikowany na 17. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.
Oddziału Zamkniętego przedstawiać nie trzeba nieco dojrzalszej publiczności. Ten rockowy zespół tryumfy na polskich scenach święcił przede wszystkim w latach 80., a że czasem ponosiła go ułańska fantazja, jego członkowie szybko zyskali sobie miano „niegrzecznych chłopców”. W swoim repertuarze Oddział Zamknięty ma takie „hiciory”, jak „Obudź się”, „Andzia i ja”, „Zabiorę Cię właśnie tam” czy „Ich marzenia”. Z Oddziałem Zamkniętym zaśpiewa zapewne niejeden gliwiczanin…
Listę muzyków świętujących wraz z mieszkańcami Gliwic 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zamyka C-Bool, czyli Grzegorz Cebula z Pyskowic.  Dwa najpopularniejsze nagrania z początków działalności C-Boola, „WouldYouFeel” i „House Baby”, wyznaczyły nowy trend w muzyce tanecznej, który przez długi czas królował na parkietach w Polsce i w kilku krajach Europy.
Będziemy licytować
W CH Forum od godz. 17.00 licytowana będzie m.in. oryginalna koszulka Łukasza Podolskiego, przekazana przez znanego gliwickiego dziennikarza i komentatora sportowego Andrzeja Sługockiego. Do akcji przyłączyło się również środowisko wodniaków – Stowarzyszenie Motorowodni.pl podarowało na aukcję voucher na kurs motorowodny, a Szkoła Żeglarsko-Narciarska MAYTUR voucher na kurs żeglarski.
Na akcję „Gliwiccy artyści i darczyńcy na rzecz WOŚP”, odpowiedzieli:
Szkoła Plastyczna Studio mARTa – Marta Zajączyńska-Kowalska wraz z Galerią, PC Store,
Wojciech Baran – Fotografik, SOKKA, Galeria Melina i Stowarzyszenie Melina, Uczniowie Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Gliwicach, Jagoda Olszewska, Wojciech Pelc, Leszek Cepaka, Michał Wroński, Urszula Tatrzańska, Anna Śmieszek, Maria Bereźnicka-Przyłęcka, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, IMIS Dziewiarstwo Artystyczne, Irena Janas, Izabela Gawlińska, Ewa Drewuszewska, Agata Rawecka, Bożena Szwaja, Teresa Pawłowska, Sebastian Janas, Studio Tatuażu Artystycznego Neverland, Krzysztof Hecht, Agata Kolarczyk, Adriana Pasikowska.

Lista sprzętu, który gliwickim instytucjompodarowała WOŚP:
SP ZOZ Szpital Nr 1 Oddział Chorób Dzieci, Kościuszki 29: Monitor nieinwazyjny, Aparat EKG, Glukometr x 2, Inhalator, Pompa strzykawkowa, Holtercisnieniowy, Ssak elektryczny, Pompa strzykawkowa.

Zespół Szpitali Nr 2 Oddział Chorób Dzieci II, Radiowa 2: Monitor nieinwazyjny

Specjalistyczne Centrum Medyczne „DIASOMED” N ZOZ Śląskiej Fundacji Dzieci
i Młodzieży z Cukrzycą, Młyńska 17: Pompa insulinowa x 30

Komenda Miejska Policji, Powstańców Warszawy 12: Defibrylator

KM Państwowej Straży Pożarnej, Wrocławska 1: Defibrylator x 2

Obwód Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ Poradnia Diabetologiczna Dzieci i Młodzieży, Opolska 18: Stacja dokująca do pompy insulinowej x 2

SP ZOZ Szpital Nr 1 Oddział Chirurgii Dziecięcej, Kościuszki 29: Pulsoksymetr, Łóżko ortopedyczne małe x 2, Łóżko ortopedyczne duże

Stacja Pogotowia Ratunkowego: Unieruchomienie pediatryczne x 2,Deska ortopedyczna x 2, Uniwersalne unieruchomienie głowy x 2, Kołnierz ortopedyczny x 2, Nosze podbierające x 2, Laryngoskop z kompletem łyżek, Resuscytator silikonowy z akumulatorem tlenu, przystawką PEEP i maskami, ssak

Szpital Wielospecjalistyczny Sp. z o.o. Oddział Fizjologii, Patologii i Intensywnej Opieki Medycznej Noworodków, Kościuszki 1: Oftalmoskop – wziernik pośredni, Urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, Soczewki do Oftalmoskopów Pośrednich oraz Laserów Diodowych, Haczyk i rozwórka do oftalmoskopu pośredniego, Inkubator zamknięty do opieki intensywnej, Kardiomonitor nieinwazyjny, Inkubator otwarty, Wkładki uszne, Końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu, Zestaw nCPAP, Urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych, Terminal do przesyłania danych, Stanowisko resuscytacyjne Atom, Inkubator zamknięty Giraffe, Aparat USG, Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD.  

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
9 lat temu

zawsze dawałem a teraz ńie dam ani grosza na to

seba87
seba87
9 lat temu

A ja dam bo badanie słuchu i usg główki w Gliwickiej porodówce są wykonywane na sprzęcie WOŚP:) córeczka skorzystała:D
ps. A światełko do nieba będzie czy tak jak rok temu???

Anna
Anna
9 lat temu

Lepiej dać pieniądze na dom dziecka niż tu

gliwiczanka
gliwiczanka
9 lat temu

Tym razem nie dam ani grosza przeczytajcie co piszą o Owsiaku ile on na tym zarabia nie rozlicza się z tych pieniedzy.

iza82
iza82
9 lat temu

A ja dam!!?? Był ktoś z państwa kto się negatywnie wypowiada o Owsiaku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach cały sprzęt pod którym dzieci leżą i który pomaga utrzymać dzieci przy życiu to WOŚP!!!!!

banan75
banan75
9 lat temu

ja dam Owsiak robi dużo dobrego i tak dalej do końca świata i jeden dzień dłużej myśmy też skorzystali na porodówce ze sprzętu i wielkie dzięki Owsiakowi za to a ile zarabia a co mnie to tylko ile daje co roku w takim państwie żyjemy co nie potrafi dać koniec tematu

ekluby
ekluby
9 lat temu

witam nie dam zlamanego grosza placie bezposrednio na wybrany dom dziecka lub inna instytucje a nie milionerowi przeczytajcie komentarze wiekszosc ludzi przejzala na oczy pieniadze ida na jego konto osobiste.

olkal
olkal
9 lat temu
Reply to  ekluby

Złośliwcu, skąd w tobie tyle jadu i zawiści.Zrób 1/100tego co Owsiak i Ludzie z Nim pracujący i bądź sobie „milionerem.

EP
EP
9 lat temu

http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

proszę sobie poczytać 😛 i się zastanowić nad „merytorycznością” ataków, w których – nie wiedzieć czemu, przodują media mocno prawicowe. WOŚP to fundacja!!!, więc musi być rokrocznie sprawdzana, składane są sprawozdania, jest kontrolowana przez administrację publiczną. Ale nie – lepiej jest poczytać bzdury publikowane przez TV Republikę i Frondę niz na spokojnie chociażby pogrzebać w sieci i zapoznać się z regulacjami prawnymi 😛

A wszyscy anty-WOŚPowi powinni mieć kartkę w portfelu, żeby ani ich, ani ich dzieci nie ratować i nie leczyć przy pomocy sprzętu przekazanego przez WOŚP 😛

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI