spot_imgspot_img


Wielka wycinka na al. Korfantego. Władze Gliwic nienawidzą drzew?

„To już przesada! Jak można oszpecić jedną z najpiękniejszych ulic w Gliwicach? Dlaczego władze Gliwic tak nienawidzą drzew?” – napisał do nas Czytelnik mieszkający przy al. Korfantego w Gliwicach. Niestety, urzędnicy planują wycięcie 65 drzew. Już zostały zaznaczone.

Jeszcze w lipcu ma ruszyć wielka rzeź drzew przy al. Korfantego w centrum Gliwic. Powód? Zły stan fitosanitarny. Tak przynajmniej argumentują wycinkę pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Mieszkańcy są zbulwersowani. Od kilku dni można przeczytać negatywne opinie w internecie. „Dlaczego władze Gliwic nienawidzą drzew?” – pyta nasz Czytelnik.

ZDM twierdzi, że część drzew zamarła lub zamiera. Jest ich podobno aż 65. W zamian urzędnicy chcą posadzić 100 niewielkich sadzonek, które długo będą osiągały wysokość ściętych drzew.

Zobacz też: Kolejna wycinka drzew w Gliwicach

Czy mieszkańcy zbuntują się i powiedzą „dosyć” władzom Gliwic? „Namawiam już sąsiadów na blokadę wycinki. Rozumiem usunięcie drzew, które faktycznie zamarły, ale po co wycinać te, które są piękne i zdrowe?” – mówi nasz Czytelnik.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grzegorz
grzegorz
1 rok temu

proszę o rzetelne zdjęcia co będzie usuwane a nie róbcie fermentu bo zaraz tu na Al.K jakieś demonstrację w obronie suchych drzew zrobią

Rudolf
Rudolf
1 rok temu
Reply to  grzegorz

Witam urzędasa z zarządu wycinki drzew zwanego zarządem dróg miejskich. Ile jeszcze wytniecie w tym roku? Boicie się protestów?

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Nie wiem, czy ktoś z redaktorów i czytelników był na miejscu i widział jakie drzewa są do wycinki. Sami na jednym ze zdjęć to pokazujecie. więc skąd taki szumny tytuł. Przecież widać, że zaznaczono drzewa, które już zielone nie będą. A jak sucha gałąź spadnie na Wasze auto to zaraz pobiegniecie z pretensjami…

Janusz
Janusz
1 rok temu

Bo pierdolić każdy „osiedlowy znawca” potrafi! Jak trzeba coś zrobić konkretnego- chętnych brak.

Beton
Beton
1 rok temu

Na pewno drzewa przenoszą wirusa Sars Cov 2.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI