Wielkie poruszenie ze wsparciem gliwickiego Hospicjum

Kilkanaścioro miłośników rowerów wyruszy niebawem, bo już w najbliższą sobotę, w siedmiodniową podróż na Hel. Mowa o uczniach szkoły nr 21 w Gliwicach, którzy przedstawili pomysł kręcenia kilometrów na rzecz gliwickiego hospicjum. CH FORUM rok temu przyznało grant o wartości 8 tys. zł ogłaszając konkurs „Forum Młodych Pomysłów”, który zorganizowało we współpracy z Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych.

Rok temu CH FORUM zdecydowało się na przyznanie swojego grantu w dobrze znanej w Gliwicach i organizowanej od kilkunastu lat inicjatywie – Rokowi Szkolnej Aktywności.

– Chcieliśmy wesprzeć działania, które mają na celu włączenie młodego pokolenia w procesy partycypacyjne i życie społeczne. To właśnie w nich młodzi Gliwiczanie mają poczuć swój wpływ na otoczenie. Wspaniałe było to, że to właśnie sama młodzież za pośrednictwem szkół zgłaszała projekty a także potem na nie głosowała – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Rozstrzygnięcie konkursu z wręczeniem nagrody odbyło się w CH FORUM dokładnie rok temu, w Dniu Dziecka, tj. 1 czerwca 2021 r. Grant wygrała ekipa ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach. Jej uczniowie i nauczyciele wymyślili i zorganizowali wyprawę pod hasłem: „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie”.

– Już czwarty raz wyruszamy z wyprawą, z której udaje nam się pozyskać środki na pomoc różnym potrzebującym z terenu Gliwic. Dlatego gdy dokładnie rok temu otrzymaliśmy grant, który został sfinansowany przez FORUM byliśmy szczęśliwi. Tym razem pieniądze zebrane podczas wyprawy trafią do Gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Ta placówka się rozbudowuje i potrzebują pieniędzy – mówi Anna Guzek, organizatorka wyprawy i nauczycielka w SP 21. 

11 czerwca ekipa wyruszy na Hel. Pokona trasę blisko 700 kilometrów w 7 dni. Przed i w trakcie akcji prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz przebudowy hospicjum. W tym celu założyła zrzutkę: https://zrzutka.pl/jdd65z. Każdy może wesprzeć gliwicką placówkę i pozwolić młodym z SP 21 zamienić energię na falę pomocy oraz zdobyć motywację do pokonywania trudów jakie niesie ze sobą wyprawa.

Życzymy szerokiej drogi i hojnych darczyńców!
fot. Dorota Nita-Garbiec i Sylwia Milewska

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI