spot_imgspot_img


Wielkie sople zwisają z dachów. Policja ostrzega

Intensywne opady śniegu sprawiły, że na dachach zalegają całe hałdy, a z rynien i okapów zwisają długie sople.

„Ostrzegamy, że i jedne, i drugie mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo. Usunięcie tego typu zagrożeń jest obowiązkiem właścicieli nieruchomości. Dmuchając na zimne, wzajemnie się ostrzegajmy i spoglądajmy do góry (szczególnie prosimy uczulić na to idące do szkoły dzieci)” – informuje gliwicka policja.

„Oderwane, spadające z wysokości kilku czy kilkunastu metrów nawisy śnieżne lub sople mogą wyrządzić krzywdę przechodniom, a także uszkodzić mienie. Zróbmy wszystko, aby nie doszło do nieszczęścia!
Przypominamy, że właściciele nieruchomości odpowiadają za wyrządzone szkody nie tylko cywilnie. Gdyby doszło do tragedii, do sprawy włączy się prokurator. To na właścicielach i administratorach ciąży obowiązek usunięcia niebezpieczeństwa, dodajmy – we własnym zakresie” – dodaje KMP Gliwice.

W najbliższych dniach temperatury mają wzrosnąć, a więc wszystko, co zalega na rynnach i dachach, będzie spadać! Uważajmy!

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
3 miesięcy temu

Przypominamy, że Polska Policja, kiedyś pod inna tylko nazwą ma wykonywać należycie służbę odpowiadając za wyrządzone szkody nie tylko cywilnie. Gdyby doszło do tragedii, do sprawy włączy się prokurator/ich kolega z zakładu. To na nich ciąży obowiązek stosowania się do
zagwarantowania bezpieczeństwa, nie tylko na drodze państwowej czy innej dostępnej publicznie. – dodaje Tubylec Gliwice/Polska.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI