Wielkie sprzątanie ulic w Gliwicach

Maszyny zamiatające i myjące pojawiły się już na ulicach Gliwic.

Tym samym zainaugurowano pierwsze, wiosenne sprzątanie. Prace, prowadzone są jak co roku, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

Przez najbliższych, kilkanaście dni, nawierzchnie jezdni, chodników, przystanki autobusowe będą oczyszczane z zalegających warstw m.in. piasku i liści, a zieleń w pasach drogowych sukcesywnie sprzątana.

Sporą część zbieranych śmieci, zwłaszcza ze znajdującej się w pasach drogowych zieleni, stanowią odpady komunalne : butelki i puszki po napojach, opakowania gastronomiczne, opony czy nawet meble.
W Gliwicach, sprzątaniem jezdni, chodników i pasów zieleni zajmuje się sześciu wykonawców, zatrudniających, ok. kilkudziesięciu osób.

Miasto podzielone zostało na 11 rejonów, z których sukcesywnie będą usuwane zanieczyszczenia.
W sumie, posprzątane zostaną 472 km ulic, o łącznej powierzchni blisko 4,5 mln metrów kwadratowych oraz chodniki o powierzchni 830 tysięcy metrów kwadratowych.

Według danych, przekazywanych przez wykonawców, każdego roku wzrasta ilość śmieci wyrzucanych w pas drogowy. Dla porównania w 2017 r. każdego dnia, tylko z miejsc przydrożnych zbierano ok. 800 kg. W ubiegłym roku (2018 r.) ich wzrost sięgnął 1200 kg różnego rodzaju odpadów.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Pojawiły się. Aż 2.

Tomek
Tomek
4 lat temu

Wszystko super, szkoda tylko, że na Obrońców Pokoju jak się ostatnio przejechały wozy myjące to uszkodziły chodniki.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI