r e k l a m a


Wiemy, kto kupił pętlę tramwajową

spot_img
r e k l a m a

Prawie za 3 miliony zł Tramwaje Śląskie sprzedały działkę dawnej pętli tramwajowej przy zbiegu ul. Daszyńskiego i Słowackiego.

Do przetargu zgłosiło się 9 firm, w tym gliwicki Urząd Miejski.

Oferta firmy BUDECON SA opiewała na kwotę 2,81 mln zł. Spółka z Sosnowca specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów o różnym przeznaczeniu, w tym obiektów przemysłowych, usługowych, handlowych, budynków mieszkalnych.

Można więc przypuszczać, że na terenie pętli powstanie obiekt mieszkalny lub handlowy.

Przetarg uprawomocni się w najbliższy wtorek.

Jako, że w ofercie przetargowej nie ma zapisów o odwołaniach, wszystko wskazuje na to, że to właśnie BUDECON SA zostanie właścicielem nieruchomości.

Urząd Miejski zaproponował za grunty 1,07 mln zł czyli kwotę na poziomie ceny wywoławczej.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że miasto było zainteresowane nieruchomością ponieważ chciało urządzić w tym miejscu parking. Miałby on być elementem systemu Park & Ride. Jednak od wyniku nie będzie się odwoływać, gdyż cena 1 mln zł była ceną realną.

Nowy nabywca uzyskał prawo użytkowania wieczystego 3 działek o łącznej powierzchni prawie 6400 m.kw oraz stał się właścicielem budynku kontenerowego o powierzchni użytkowej 20 m.kw.

Nieruchomości, które trafiły na przetarg są własnością Skarbu Państwa, a spółka Tramwaje Śląskie jest ich wieczystym użytkownikiem.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

czyli domu powstaną tam? w sumie fajnie

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

bardzo fajnie 🙂 będą domki 🙂

henryk
henryk
12 lat temu

Firma, która wygrała przetarg specjalizuje się głównie w realizacjach inwestycji dla Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. Czyli co tam wybudują?
Kto wie?

allo
allo
12 lat temu
Reply to  henryk

czyli kolejna stonka:(

0skill
0skill
12 lat temu

Bardzo szkoda chlopaka.. też go znałem.. pracowałem z nim kiedyś (jakies 2/3 lata temu na strefie, zreszta student mojego wydziału) Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, złego słowa na jego temat nie można powiedzieć. Jak pozostali tutaj wypowiadający się łudziłem się, że się odnajdzie. Z tego co widzę dotknął swoją osobą bardzo dużą ilość osób i chwała mu za to, że wszystkich pozytywnie.
Wyrazy współczucia dla jego rodziny i znajomych.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI