Zatrzymują auta na autostradzie i sprzedają tombak w cenie złota

Gliwiccy policjanci bardzo często interweniują w sprawie drogowych handlarzy biżuterią.

Nakładane mandaty karne nie zniechęcają ich do zaprzestania procederu. Można przyjąć za pewnik, że bilans zysków i strat jest dla nich korzystny. Jednak zgłoszeń o dokonanym oszustwie – brak.

Mowa o zorganizowanych grupach obywateli Unii Europejskiej o śniadej skórze, którzy upatrzyli sobie autostradę A4 i drogę krajową nr 88 przebiegających przez nasz powiat jako miejsce prowadzenia swojego „handlu”.

Poruszają się dobrymi samochodami, najczęściej na niemieckich numerach rejestracyjnych, stają na poboczach dróg. Gestami i machaniem próbują zatrzymywać kierowców licząc na ich solidarność.

Pod pozorem awarii auta, uszkodzenia karty kredytowej twierdzą, że potrzebują gotówki, w zamian oferują to co mają na sobie, czyli „biżuterię” (w tej sytuacji po bardzo atrakcyjnej cenie).

Są to jednak bezwartościowe produkty, łańcuszki, łańcuchy i pierścionki ze sztucznego złota, czyli tombaku.

Przyjmujemy, że pazernych klientów, chętnych na „intratną wymianę” nie brakuje, gdyż handlarze nie zniechęcają się policyjnymi kontrolami i nakładanymi mandatami karnymi. Prawdopodobnie poczucie wstydu nie pozwala oszukanym na zgłoszenie przestępstwa na policji.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego na motocyklach ukarali mandatami karnymi (500 zł) dwóch obywateli Rumunii, za zatrzymanie w miejscu niedozwolonym (autostrada A4) i stwarzanie zagrożenia na jezdni.

Wydaje się, że najskuteczniejsza metodą walki z tym swoiście tradycyjnym handlem tej nacji, będzie rozwaga i nie korzystanie z „okazji”.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jurek
jurek
12 lat temu

Ten proceder nachalnych rumunow trwa juz od dawna kiedy zrobia z nimi porzadek???????????????

romek
romek
12 lat temu

Kierowcy, uwazajcie na srebrne audi A4, niebieskie i srebrne BMW, czasem jezdza parami, zatrzymuja auta ktorzy maja rejestracje z innych wojewodstw lub krajow!!!

Medina
Medina
10 lat temu
Reply to  romek

Organizator konkursu nadal żeruje na niwnaości ludzi.Dostaję np.zawiadomienie z numeru 7223,że mf3j sms kilkakrotnie wyjdzie do gry.Wysyłam,a po chwili przychodzi następny sms.wyślij RADIO ZET TAK SŁUCHAM i tym samym otrzymasz dzwonek i wejdziesz do gry o 10.000 zł.i tak można przez cały dzień.Jeno wielkie oszustwo!tak jak w TVP,i Era .Poczytajcie o organizatorze

karola
karola
11 lat temu

na a4 nas wlasnie zatrzmali, cala rodzina w komplecie, powod- rezerwa benzin. nie dalismy sie nabrac ale trzeba uwazac bo mimo wszystko realnie odgrywaja swoje role

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI