r e k l a m a


Więźniowie z Gliwic pracują. Już prawie 100 osób

Areszt Śledczy w Gliwicach prowadzi cykliczne zajęcia z zakresu aktywizacji zawodowej, których celem jest motywowanie osób pozbawionych wolności do podjęcia pracy na terenie tutejszej jednostki penitencjarnej, a także poza jej murami.

Obok zatrudnienia, w jednostce prowadzone są kursy zawodowe, które dają nowe uprawnienia i poszerzają kwalifikacje niezbędne dla odnalezienia się na rynku pracy, po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Praca stanowi efektywną formę resocjalizacji, dlatego też z uwagi na jej znaczenie, jednostka stale poszukuje kolejnych możliwości współpracy z zewnętrznymi podmiotami. W Areszcie Śledczym w Gliwicach znajdują zatrudnienie zarówno osoby posiadające uprawnienia i umiejętności w określonym zakresie, jak i osoby, które chcą je dopiero zdobyć.

Obecnie w Areszcie Śledczym w Gliwicach pracuje 98 osadzonych, którzy wykonują m.in. prace pomocniczo-porządkowe.

Administracja jednostki współpracuje także z instytucjami zewnętrznymi, na terenie których skazani wykonują drobne prace porządkowe.

W celu poszerzania spektrum zatrudnieniowego, administracja aresztu podjęła kroki mające na celu nawiązanie współpracy z innymi instytucjami, na rzecz których osadzeni będą świadczyć zatrudnienie.

Działania gliwickiej jednostki penitencjarnej wpisują się w ogólnopolski program „Praca dla więźniów”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI