Wiszące lampy znikną z ul. Zwycięstwa. Rusza modernizacja oświetlenia

Nowe oświetlenie pojawi się na głównej ulicy Gliwic.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że 5 kwietnia rozpoczną się prace związane z modernizacją oświetlenia na ul. Zwycięstwa. Zarówno piesi jak i kierowcy muszą liczyć się z nieznacznymi, lokalnymi utrudnieniami.

Jest to jedno z zadań projektu „Eko-światło w Gliwicach – Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego”, dla którego miasto Gliwice będzie wnioskowało o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Przebudowane ma zostać oświetlenie na ul. Zwycięstwa na odcinku 1,45 km od Rynku do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Zgodnie z koncepcją przyjętą w „Opracowaniu Masterplanu Oświetlenia Obszaru Miejskiego Miasta Gliwice”, istniejąca sieć oświetlenia ulicznego wykonana na linach stalowych przymocowanych do elewacji budynków zostanie zastąpiona oświetleniem na słupach stalowych z oprawami z diodami LED zasilanymi kablem ziemnym.

Istniejące na ul. Zwycięstwa oświetlenie stanowi własność firmy Tauron i ze względu na brak akceptacji właścicieli kamienic na dotychczasowe rozwiązanie oraz stan techniczny konieczna jest przebudowa oświetlenia.

Zamówienie obejmuje m. in. demontaż istniejącego oświetlenia, budowę nowego oświetlenia nawiązującego wyglądem do zainstalowanych słupów i opraw na Rynku, wykonanie iluminacji zabytkowych kamienic tzw. welonem światła.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
barac obama
barac obama
6 lat temu

Super koncepcia wyglad estetyczny fajnie fajnie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI