spot_imgspot_img


„Wnuczka potrzebuje 50 tys. zł na wykupienie z aresztu”

Po długiej przerwie w naszym mieście pojawili się złodzieje działający starą metodą „na wnuka”.

Zgłoszono już trzy przypadki oszustwa. W jednym z nich udało się nakłonić starszą kobietę do wzięcia ogromnego kredytu.

Wczoraj o godzinie 15.00 złodziej działał przy ulicy Chorzowskiej. Nieznany – na razie – sprawca zadzwonił do 68-latki, wmówił, że jej wnuczka spowodowała właśnie wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje pieniędzy na wykupienie z aresztu… Kobieta uwierzyła. Poszła do banku, wzięła dla „wnuczki” kredyt w wysokości 50 tys. zł.

Informacja o pojawieniu się nowych i jak się okazuje skutecznych prób oszukania ludzi starszych jest zasmucająca. Policjanci rozpracowują i zatrzymują przestępców, na ich miejsce pojawiają się nowi.

Właśnie zakończono sprawę grupy „wnuczków” grasujących w ubiegłym roku Gliwicach i innych miejscowościach naszego kraju. Kryminalni z „jedynki” rozpracowali i zatrzymali czteroosobową grupę, której udowodniono łącznie 20 tego typu czynów. W toku śledztwa policjanci zabezpieczyli u podejrzanych ponad 25 tys. zł. Ponadto zabezpieczono poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys.zł oraz w trakcie postępowania pełnomocnik osób podejrzanych wpłacił 30 tys. zł jako pokrycie części poniesionych przez pokrzywdzonych strat. Policjanci zwrócili też okradzionym przedmioty rozpoznane przez nich jako skradzione z ich mieszkań.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
owa
owa
8 lat temu

A jaki bank udziela takie kredyty babciom?

ola
ola
8 lat temu

a jaki bank udziela takich kredytów od ręki,cos nie tak???//

Czytelniczka
Czytelniczka
8 lat temu

No chyba, że zła informacja . Pozła mozę do banku wybrać swoje oszczędności, to tak. Ale kredyt? Ależ naiwność, przecież z aresztu nie da się wykupić. Mogła zadzwonić do córki czy syna, czy faktycznie coś się stało wnuczce.

Zdesperowana
Zdesperowana
8 lat temu

Moja mamę okradziono sposobem na wnuczka. I tak, starszym paniom banki udzielają kredytów. I to na bardzo pokaźne kwoty. To jest gra na emocjach i łatwowierności. Mam nadzieje, że tych sk**synów szybko znajdą i osadzą. Jakby jeszcze udało się odzyskać chociaż część skradzionych pieniędzy.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI