r e k l a m a


Wojciech Pszoniak będzie świętował w Gliwicach

spot_img
r e k l a m a

2 maja Wojciech Pszoniak będzie świętował swoje 70. urodziny.

Z tej okazji w Gliwickim Teatrze Muzycznym przy Nowym Świecie szykuje się wyjątkowe wydarzenie – koncert połączony z uroczystością wręczenia aktorowi tytułu Honorowego Obywatela Gliwic. Wojciech Pszoniak, obok Tadeusza Różewicza, należy do najwybitniejszych osobistości świata kultury i sztuki związanych z Gliwicami.

Razem ze swoją rodziną przybył do miasta ze Lwowa w 1946 roku, dzieląc los wielu innych polskich repatriantów. W Gliwicach rodziły się teatralne fascynacje Pszoniaka, tutaj przyszły aktor uczył się muzyki, a na scenie ówczesnej Operetki Śląskiej oglądał przedstawienia muzyczne i dramatyczne. Stąd wyruszył na podbój najpierw Polski, a potem świata.

O wszystkich tych i wielu innych doświadczeniach Wojciech Pszoniak opowie widzom w czasie majowego koncertu. Spotkanie poprowadzi Grażyna Torbicka.

Wieczór – widzom oraz jubilatowi – umili orkiestra Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego oraz soliści związani z teatrem: Wioletta Białk, Małgorzata Długosz, Maria Meyer i Krystian Krzeszowiak. Wykonają oni ulubione utwory aktora, m.in. fragmenty oper „Carmen” i „Napój miłosny”, arie i duety z musicali „Kabaret” oraz „Upiór w operze”. Udział w imprezie zapowiedzieli również przyjaciele Wojciecha Pszoniaka, wybitni aktorzy i artyści, m.in. Anna Polony, Jerzy Fedorowicz, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski i Jerzy Trela.

Początek koncertu – godz. 18.00. Bilety (w cenie 10 zł) będą dostępne w kasach GTM od 26 kwietnia. Uwaga, liczba miejsc jest bardzo ograniczona.

(fot. UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwicjusz
gliwicjusz
11 lat temu

Ten czlowiek pluje na Polakow i Polske

gliwicjus
gliwicjus
11 lat temu

Dobry aktor, ale mocno zmanierowany.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI