r e k l a m a


Wojska Obrony Terytorialnej pomagają w walce z koronawirusem

Ponad 600 żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Terytorialnej zaangażowanych w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wsparcie lokalnej społeczności w czasie pandemii.

Śląscy i opolscy terytorialsi wspierają straż graniczną na pięciu przejściach granicznych i na lotnisku Katowice – Pyrzowice, patrolami pieszymi oraz na quadach pilnują granic w miejscach, w których do tej pory odbywał się normalny ruch.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także obydwa regiony logistycznie do działań wykorzystywane są wojskowe maszty oświetleniowe, namioty a także samochody ciężarowe i osobowe. Na wniosek wojewody żołnierze działają także na rzecz szpitali między innymi pomagając w transporcie sprzętu medycznego i rzeczy niezbędnych do przygotowania do działania szpitali przekształconych w związku z pandemią w szpitale zakaźne.

To jednak nie wszystko – terytorialsi pomagają także mieszkańcom województw śląskiego i opolskiego. Pod ich opieką jest blisko 40 kombatantów, z
którymi są w stałym kontakcie. Są także gotowi by w każdej chwili wesprzeć osoby przebywające na przymusowej kwarantannie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy.
Całość formacji przeszła w stan 12. godzinnej gotowości do działania. Wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w 6. godzinną gotowości do podjęcia działań.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI