r e k l a m a


Wraca temat remontu ul. Zwycięstwa. To znak, że wybory blisko

Jak bumerang, przed kolejnymi wyborami, wraca temat modernizacji ulicy Zwycięstwa w Gliwicach. Ile to już razy słyszeliśmy, że wkrótce ulica zmieni swoje oblicze?

Władze Gliwic i tym razem przed wyborami odpalają temat „remont Zwycięstwa”. W ogłoszonym właśnie konkursie na koncepcję zagospodarowania wiodącego odcinka tej ulicy (od Rynku do ul. Stanisława Dubois) swoje pomysły mogą do końca listopada zgłaszać studenci architektury, architekci oraz zespoły architektów. Prace, przekazane do Zarządu Dróg Miejskich, oceni specjalnie powołana komisja.

Nawet sami urzędnicy w komunikacie na stronie internetowej przyznają, że „Gliwice od dłuższego czasu przymierzają się do ożywienia ulicy Zwycięstwa…”.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku swoje zdanie w kwestii wyglądu ul. Zwycięstwa wyraziło 1600 osób uczestniczących w miejskich konsultacjach społecznych. Mieszkańcy opowiedzieli się przede wszystkim za większą ilością zieleni (82,1% wskazań), poszerzeniem chodników, dającym możliwość urządzenia ogródków gastronomicznych (65,9% głosów), ustawieniem różnych elementów małej architektury – ławek, siedzisk itp. (51,3% głosów) oraz stworzeniem drogi dla rowerów (51,2% głosów).

Teraz rusza konkurs na koncepcję architektoniczną zagospodarowania ulicy. „Autorzy zgłaszanych opracowań muszą nawiązywać do standardu i jakości już istniejących fragmentów ulicy Zwycięstwa, uwzględniając zarówno zabytkowy układ urbanistyczny na odcinku od ul. Dolnych Wałów do Rynku, jak i przebudowany układ drogowy od ul. Bohaterów Getta Warszawskiego do ul. Stanisława Dubois. Oczekiwane są pomysły niekonwencjonalne i innowacyjne, przyjazne środowisku i osobom ze szczególnymi potrzebami, a przede wszystkim realne, jeśli chodzi o wykonawstwo i użytkowanie. Należy w nich uwzględnić czytelne i bezpieczne rozwiązania komunikacji pieszej, rowerowej i kołowej, nową zieleń uliczną (wysoką i niską) oraz istniejący starodrzew i oświetlenie, zaproponować elementy małej architektury (m.in. ławki, siedziska, stojaki na rowery). Przyjęto również, że osobno powinno być zaprezentowane funkcjonalne rozwiązanie połączenia ul. Zwycięstwa z aleją Przyjaźni, z uwzględnieniem jej obecnego zagospodarowania i przeznaczenia jako „zielona” aleja spacerowo-rowerowa” – informuje UM Gliwice.

Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, a w oparciu o nie zostanie opracowana dokumentacja projektowa, konieczna do rozpisania przetargu na wykonanie inwestycji. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 95 tys. zł (I nagroda), 30 tys. zł (II nagroda) i 15 tys. zł (III nagroda).

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
10 miesięcy temu

niech zrobią po swojemu i dla swoich jak zawsze a będzie jak jest 😀 Lubią TAK

Jan
Jan
9 miesięcy temu

Wybory blisko, szkodnik Frankiewicz znowu straszy swoją facjatą z plakatów. Nie dajmy się ponownie oszukać, co ten człowiek zrobił jako senator dla Gliwic? NIC !!! Następne oszustwo to Pakt Senacki. Dlaczego ludzie nie mają wyboru?

Szczery
Szczery
9 miesięcy temu
Reply to  Jan

Zgłoś się – może na Ciebie zagłosują. Senator ma działać dla dobra kraju, a nie lokalnego podwórka – od tego mamy posłów… a akurat do Senatu nadaje się, jak mało kto.

lababa
lababa
9 miesięcy temu

Dosłownie, DWIE huśtawki dla małych dzieci w takim dużym, jak na gliwickie możliwości parku Chopina!!!
Mam nadzieję ze wyborcy dobrze ocenią tą śmieszną władzę

Tomasz
Tomasz
9 miesięcy temu

Który to już raz opracowują koncepcję?? Każda poprzednia kosztowała trochę kasy i nic z tego nie wychodziło. Masakra jakaś.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI