Wrzesień w Radiostacji. Ciekawe lekcje

Przez cały wrzesień grupy szkolne mogą przychodzić do Radiostacji Gliwice na bezpłatne lekcje, które przybliżą jej trudną, ale fascynującą historię.

Zajęcia będą organizowane od 2 do 30 września – od wtorku do piątku, początek o godzinie 10.00, 11.30 i 13.00. Wieża Radiostacji na trwałe wpisała się w panoramę Gliwic. Nierozerwalnie wiąże się z wydarzeniami prowokacji gliwickiej – 31 sierpnia 1939 roku, która miała posłużyć Hitlerowi jako pretekst do rozpoczęcia działań wojennych.

– Radiostacja, budząca niesłabnące zainteresowanie turystów z całego świata, to także miejsce, którego istnienie jest skutkiem zdarzeń sięgających pierwszej, a następnie II Wojny Światowej, naznaczone dwoma tragicznymi w skutkach systemami totalitarnymi – niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Tutaj, jak w soczewce, można przyjrzeć się historii w skali mikro – losom ludzi, miasta, Górnego Śląska, po to, by lepiej zrozumieć świat, w którym żyjemy. Kształt dzisiejszej Europy jest w dużej mierze odpowiedzią na złe doświadczenia tamtego czasu. By już nigdy się nie powtórzyły, konieczna jest rzetelna wiedza o przeszłości – przekonują muzealnicy.

Temu służyć mają wrześniowe spotkania. Będą one prowadzone w oparciu o wystawę stałą prezentowaną w Radiostacji Gliwice.

Zostaną wzbogacone prezentacją multimedialną, filmem „Uwaga! Tu Gliwice” i aktywnym udziałem uczniów. Dla poszczególnych grup wiekowych przygotowano różne tematy lekcji. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.muzeum.gliwice.pl. Udział w lekcjach muzealnych jest bezpłatny, lecz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Są one prowadzone telefonicznie pod numerem 32/335-44-03.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI