r e k l a m a
spot_imgspot_img

Wybieramy pierwszy wózek dziecięcy – na co zwrócić uwagę?

Wózek to jeden z najważniejszych artykułów dziecięcych. Jak właściwie wybrać ten, w którym maleństwo wyruszy na pierwsze spacery?

Wybór wózków dziecięcych jest obecnie ogromny. Nietrudno zgubić się w gąszczu ofert, warto zatem sprecyzować, na jakie parametry będziemy zwracać uwagę. Wózek musi być funkcjonalny, bezpieczny, przystosowany do trybu życia rodziny – no i oczywiście ładny! Ponieważ należy do najdroższych elementów dziecięcej wyprawki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wielofunkcyjność – taki posłuży zarówno jako wózek głęboki, jak i – później – spacerówka. Bogatą ofertę takich wózków posiadają wyspecjalizowane sklepy, chociażby sklep dziecięcy VIKI. Można tu wygodnie dojechać z każdego miasta aglomeracji śląskiej – dojazd z Gliwic zajmie około 5 min, z Katowic 15 min. Personel sklepu fachowymi poradami dopomoże w zakupie oraz przedstawi prawie wszystkie dostępne na rynku wózki dziecięce

Na piętro – tylko lekki wózek
Waga wózków na stelażu aluminiowym może być bardzo zróżnicowana i mieścić się w przedziale od 8 do 15 kg. Zaletą cięższych wózków jest ich stabilność. Łatwiej będzie taki wózek prowadzić, ale trudno go wnosić po schodach (zwłaszcza że dziecko będzie przecież przybierało na wadze!). Jeśli nie da się uniknąć wspinaczki z pełnym wózkiem (np. przechowując stelaż w samochodzie, a na górę wnosząc tylko gondolę), powinniśmy zdecydować się na produkt z najniższej kategorii wagowej i przystosowany do wnoszenia po schodach.

Grunt to… odpowiednie koła i amortyzacja
Gdzie będziemy najczęściej się poruszać z wózkiem? Na chodniki i dobrze ubite ścieżki wystarczą wózki miejskie – zgrabne, nieduże, dość łatwe do wnoszenia do autobusu, z niedużymi, zwrotnymi kołami. Drogi gruntowe wymagają już jednak dobrej amortyzacji i większych, pompowanych kół. Problemem może być tu ryzyko przebicia dętki, a także niezbyt dobra zwrotność kół gumowych. Dostępne są też bardziej zwrotne oraz niedziurawiące się koła piankowe, ale te szybciej się ścierają. Koła gumowe bezdętkowe z kolei nie zapewniają tak dobrej amortyzacji jak tradycyjne z dętkami. Będą dobre na niewyboiste drogi gruntowe czy w miarę równe ścieżki leśne. Bardzo ciekawe są wózki, których konstrukcja umożliwia przekładanie siedziska spacerowego tak, aby dziecko mogło obserwować widok z przodu lub z tyłu, w zależności od sytuacji.

Wózki kompaktowe
Czyli łatwo składalne – must have dla rodziców, którzy będą przewozili wózek samochodem, czy też trzymali go w mieszkaniu o niezbyt dużym metrażu. Po złożeniu powinien mieścić się do auta i zajmować niedużo miejsca w mieszkaniu. Niestety duże wózki wyposażone w dobrą amortyzację nie zmieszczą się do rodzinnego auta.

Najlepiej poprosić sprzedawcę o możliwość przetestowania wózka – złożenia go i umieszczenia w bagażniku samochodu. Wózek musi posiadać też blokadę uniemożliwiającą rozłożenie się w trakcie przewożenia. Wózki ze stelażem krzyżakowym zajmują często więcej miejsca niż te z teleskopowym.

Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego wykonano gondolę wózka. Powinna zapewniać izolację w chłodne dni i wentylację w dni gorące. Po przeanalizowaniu tych czynników możemy już przypatrzeć się kolorom i wzornictwu wózków, aby nasza pociecha miała piękny i gustowny „pojazd”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI