Wybory nowego prezydenta Gliwic już w niedzielę 5 stycznia. Co musisz wiedzieć?

Wybory nowego prezydenta Gliwic odbędą się 5 stycznia 2020 r. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do 21.00.

Zarejestrowani kandydaci:
Andrzej Gillner, który startuje z niezależnego komitetu „Efektywni dla Gliwic”. Gillner to były dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Kandydat złożył następujące oświadczenie: byłem współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
Kajetan Gornig, który startuje z niezależnego komitetu „Kajetan Gornig i Dominik Dragon”. Gornig to były radny PO w Gliwicach.
Janusz Moszyński, który startuje z niezależnego komitetu „Janusz Moszyński”. Obecnie jest komisarzem mianowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego i czasowo pełni obowiązki prezydenta Gliwic. Moszyński popierany jest również przez SLD.
Adam Neumann, który startuje z niezależnego komitetu „Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza”. Neumann jest popierany przez senatora Frankiewicza, Bezpartyjnych Samorządowców oraz KO.

Głosowanie od godz. 7.00 – 21.00. Jak oddać ważny głos?

1. W lokalu wyborczym musimy okazać dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką albo inny dokument ze zdjęciem).
2. Otrzymamy jedną kartę do głosowania. Stawiamy na niej znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kartki) w kratce z lewej strony obok wybranego nazwiska.
3. W wyborach prezydenta Gliwic głosować można tylko na jedną osobę!
4. Niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce lub zagłosowanie na kilku kandydatów spowoduje nieważność głosu.
5. Po oddaniu głosu wrzucamy kartę do urny w taki sposób, aby strona zadrukowana była niewidoczna.

Wyborcy mogą sprawdzić, gdzie mogą oddać głos na specjalnie przygotowanym portalu – https://geoportal.gliwice.eu/gpt4/?profile=5441.

Kampania wyborcza trwa do 3 stycznia do godz. 24.00, następnie będzie obowiązywała cisza wyborcza.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI