r e k l a m a


Wybuch gazu w Gliwicach. Spore zniszczenia, kilka osób rannych

spot_img
r e k l a m a

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 15.00 w jednym z bloków przy ul. Hutniczej wybuchł gaz. Pięć osób zostało rannych, w tym przypadkowy przechodzeń.

Dwoje poszkodowanych przewieziono do szpitala w Siemianowicach Śląskich, ich stan jest poważny. To 60-letni lokator i jego 60-letnia znajoma. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Pozostali poszkodowani to mężczyźni w wieku 41, 48 i 50 lat – mają oparzenia drugiego stopnia. Trafili do szpitali w Gliwicach. Poszkodowany został też gliwiczanin, który przechodził obok budynku w chwili wybuchu. Na szczęście jego obrażenia okazały się niegroźnie, po badaniach i zaopatrzeniu medycznym wrócił do domu.

W czasie akcji ratunkowej ewakuowano 17 osób. Inspektor nadzoru budowlanego dopuścił budynek do dalszej eksploatacji, z wyłączeniem mieszkania, w którym doszło do wybuchu.

W wyniku eksplozji powstały znaczne straty materialne. Uszkodzone zostały cztery samochody stojące w pobliżu, elewacja domu, stolarka okienna oraz drzwi kilku mieszkań w klatce schodowej. Przyczyną wybuchu było rozszczelnienie butli gazowej, używanej nielegalnie przez głównego lokatora. W mieszkaniu odłączono wcześniej dostawę gazu ziemnego i prądu.

Policjanci wezwali na miejsce weterynarza, który zabezpieczył poparzonego psa należącego do jednego z rannych. Zwierzę ukryło się w pobliskim sklepie.

W sprawie przeprowadzone zostanie śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia zagrażajacego zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sąsiad xd
Sąsiad xd
7 lat temu

Mietek I Coś Ty Ku…. Narobił ! 😀

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI