Wyłączą Akademicką z ruchu. Nowe rozwiązania na skrzyżowaniach

Na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Łużyckiej i Dunikowskiego pojawi się sygnalizacja świetlna.

To jeden z efektów wyłączenia z ruchu ulicy Akademickiej. A to stanie się już jesienią. Zamknięty dla samochodów zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ulicą Skłodowskiej -Curie.

Zmiana charakteru ulicy Akademickiej z ulicy w deptak pociąga za sobą zmiany w organizacji ruchu na sąsiednich skrzyżowaniach.

Dlatego Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie prac związanych z ich przebudową i modernizacją sygnalizacji świetlnych.

I tak, całkowicie nowa sygnalizacja pojawi się na na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Łużyckiej i Dunikowskiego. W jego obrębie wprowadzone zostaną zmiany, a samo skrzyżowanie zostanie przebudowane.

Na 2 skrzyżowaniach zaplanowano modernizację sygnalizacji świetlnej. Dotyczy to ulic: Nowy Świat – Pszczyńska – Mikołowska oraz Wrocławska – Akademicka – Strzody.

Mimo iż ulica Akademicka stanie się deptakiem, to nadal będą mogły nią jeździć pojazdy uprzywilejowane. W tym wozy Straży pożarnej, która nadal będzie funkcjonować w dotychczasowej siedzibie.

Aby umożliwić im bezproblemowy wyjazd na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Akademickiej i Strzody do sygnalizacji zamontowany zostanie specjalny sterownik, połączony bezpośrednio ze stanowiskiem dyspozytora Straży Pożarnej. Pozwoli on na zmianę programów w czasie wyjazdu straży pożarnej na akcję.

Na 8 skrzyżowaniach (Zwycięstwa – Wyszyńskiego, Dworcowa – Strzody, Wrocławska – Akademicka – Strzody, Wrocławska – Łużycka – Dunikowskiego, Wrocławska – Mikołowska – Pszczyńska, Nowy Świat – Rybnicka – Jana Pawła II, Nowy Świat – Kochanowskiego – Kościuszki oraz Kochanowskiego – Rybnicka) funkcjonowanie świateł zostanie skoordynowane.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
super
super
12 lat temu

****** i stalo sie akademicka zamkna. ******** studenciaki narzekajace na przejazd samochodow,jak i niebezpieczenstwo czyhajace na akademickiej. ***** tylko o jednym zapomnieli ze lazenie po ulicy byle jak w szczegolnosci nie na pasach powoduje wypadki. Ja sam bym wciskam gaz jak widze te wywloki lazace jak na *****.

mk
mk
12 lat temu

czy jak sie juz okaże, że wszyscy wokół utkną w korkach ktoś ponownie otworzy Akademicką?

tomek
tomek
12 lat temu

Jeśli ktoś ma chociaż trochę wyobraźni, to powinien sobie zdawać sprawę, że zamknięcie Akademickiej może bardzo pozytywnie wpłynąć na płynność ruchu. Proszę tylko spróbować w godzinach szczytu skręcić ze Strzody we Wrocławską. Obecnie jest to bardzo utrudnione ze względu na samochody jadące prosto z Akademickiej. Czasami ledwie 2 -3 samochody dają radę skręcić w lewo na zielonym. Także byłbym ostrożny w sprawie tych rzekomych korków.

Jacek_P
Jacek_P
12 lat temu
Reply to  tomek

Do „tomka”: Fakt, ze Strzody skręcić we Wrocławską jest trudno, ale po co zamykać zaraz Akademicką, jakby wystarczyło ustawić sygnalizację lewoskrętu w czasie gdy Akademicka na wprost ma czerwone. Na pewno by to udrożniło ruch. A Akademicką zamykać to mega-głupota, jak dla mnie to jakaś chora forma „wspierania” Politechniki, bo przecież studenci na tym i tak nie zyskają, a tylko będą mieć utrudniony dojazd na uczelnię. A że uzyskają „dodatkową przestrzeń”? Już tam mają dużo przestrzeni.

Lukas
Lukas
12 lat temu

Studenci mogą zyskać bezproblemowe poruszanie się między wydziałami, bo żeby tam przejść przez ulicę to trzeba albo długo czekać albo wymusić.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  Lukas

…tak, za to zyskają bardzo problemowe szukanie miejsca do zaparkowania

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

To skrzyżowanie nie jest typowe, więc nie wiem jak tam sprawdzi się sygnalizacja świetlna…

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

Kto wpadł na ten genialny pomysł zamknięcia Akademickiej ?
Niech zgadnę – mózgi z Urzędu Miejskiego ?
Przecież każdy kto ma pod czaszką więcej niż jedną komórkę i wie jak wygląda topologia ulic w tym rejonie i strumienie ruchu, potrafi przewidzieć co będzie się działo na ul. Łużyckiej i Kujawskiej.

…i jeszcze nieśmiało zapytam – gdzie będą zbudowane parkingi dla samochodów które obecnie parkują w okolicach Akademickiej i na parkingach przy wydziale AEiI oraz Architektury bo parking strzeżony przy Łużyckiej wszystkiego nie zmieści ?

Tym miastem rządzą ******** !

ktoś
ktoś
12 lat temu
Reply to  AndrzejD

Na pomysł zamknięcia Akademickiej to akurat wpadł Rektor Politechniki Śląskiej. I jak mniemam ma zapewne więcej niż jedną komórkę. Nie panikujmy zobaczymy jak to zadziała. Może nie nastąpi koniec świata.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  ktoś

…jasne, najpierw zróbmy a potem będziemy myśleć – jakież to logiczne !

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI