r e k l a m a

spot_imgspot_img

Wypadek na przejściu dla pieszych. 76-latek potrącił kobietę

W Knurowie doszło do potrącenia 48-letniej kobiety znajdującej się na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Gliwiccy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców o wzmożoną ostrożność.

Do tego wypadku doszło dzisiaj, 17 maja, o. godz. 7.53 przy ul. Wilsona, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni mężczyzna prowadzący samochód osobowy marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na pasach. Poszkodowana 48-latka z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Kierujący był trzeźwy, zatrzymano mu uprawnienia. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą teraz szczegółowo wyjaśniane.

Mając na uwadze zdarzenia na przejściach, policjanci apelują do mieszkańców zarówno Gliwic, jak i powiatu o rozsądek oraz ostrożność na drodze.

„Musimy pamiętać, że każdy kierowca, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie oraz ustąpić pierwszeństwa.

Zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed pasami celem udzielenia pierwszeństwa osobom pieszym.

Piesi także mają szereg obowiązków. Od czerwca tego roku obowiązuje nowy zapis w ustawie Prawo o ruchu drogowym, który zabrania korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach. Korzystanie z odblasków kilkakrotnie zwiększa widoczność, dając kierowcy czas na wyminięcie lub wyhamowanie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy bezwzględnie zadbać o bycie widocznym na drodze” – przekazuje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

Pretensje do Polskiej Policji i decydentów, jak można czuć się bezpiecznie jest w koło dezinformacja i nakłanianie pieszych do wskakiwania przed pojazdy ORAZ gdzie w kraju na 700 zbadanych przez GDDKiA ZEBR 11 miało brak uwag? JAK? Co z tą resztą 689 zebrami? „resztą” 😀 CYRK a ZUS się cieszy, przypadek? Celowe zagranie.

IMG_20230511_112246.jpg

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI