r e k l a m a


Wysokie mandaty! Policja nagrywa wykroczenia kierowców

spot_img
r e k l a m a

Zapewne wielu kierujących nie będzie dobrze wspominać dzisiejszego spotkania z policjantami gliwickiej drogówki. Trwają kolejne działania „Bezpieczny pieszy”, poprzednie były 19 stycznia. Wtedy kilkunastu kierowców zapłaciło surowe mandaty. Dziś nie będzie lepiej. Rejony niebezpiecznych przejść dla pieszych obserwują policjanci. Poniżej krótki wycinek z nagranego materiału.

„Nikt nie chce i nie zakłada, że padnie ofiarą wypadku, albo tego wypadku stanie się sprawcą. Jednak jak pokazują statystyki, nadal na drogach jest niebezpiecznie” – informuje policja.

„Apelujemy zarówno do pieszych o ostrożność, stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania, podobnie zresztą jak do kierujących” – dodają funkcjonariusze.

„Przypominamy, że warto zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejścia dla pieszych. Przepisy łatwo złamać, jednak w wielu wypadkach, trzeba potem za to słono zapłacić” – dodaje policja.

Zobacz wideo

Taryfikator przewiduje wysokie kary dla kierowców, lekceważących pieszych. I tak od 1500 zł, do 3000 zł zapłacą kierowcy za:
– Wyprzedzenie innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim;
– Ominięcie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu;
– Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania lub w strefie zamieszkania;
– Jazdę wzdłuż chodnika lub przejścia dla pieszych;
– Nie zatrzymanie auta, aby umożliwić przejście osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej.

„Przypominamy, w najbliższych dniach wielu kierowców z naszego rejonu zostanie zaproszona na spotkanie celem obejrzenia filmu i rozliczenia się ze swojego postępowania” – informuje KMP Gliwice. „Ponownie też informujemy, że akcje tego typu będą trwały przez cały rok w różnych różnych godzinach, w różnych dniach tygodnia” – dodaje policja.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek z Rabsztyna koło Olkusza
Romek z Rabsztyna koło Olkusza
28 dni temu

program naprawczy?

mandat
mandat
28 dni temu

W postępowaniu mandatowym, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy: schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI