r e k l a m a


Z Gliwic do Australii. Astra podbija świat

Zakład General Motors Manufacturing Poland (GMMP) rozpoczął regularną produkcję Holdena Astry na rynki Australii i Nowej Zelandii.

Pierwsza Astra, w podkreślającym dynamiczną sylwetkę kolorze czerwonym, wyposażona w nowoczesny i ekonomiczny turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 l o mocy 150 KM, trafi do klienta na rynku australijskim.

– Nowa Astra, zdobywca tytułu „Samochodu Roku 2016”, zyskała międzynarodowe uznanie ekspertów i publiczności, a przede wszystkim klientów. Do chwili obecnej w całej Europie otrzymaliśmy już ponad 250 000 zamówień. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że ten produkowany w Gliwicach bestsellerowy model będzie oferowany również na rynkach Australii i Nowej Zelandii – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard.

Zespół zakładu GM Manufacturing Poland wykorzystuje swoje kompleksowe doświadczenie, produkując samochody dla czterech marek koncernu General Motors: Opla, Vauxhalla, Buicka i Holdena. Poza właśnie rozpoczętą produkcją nowej Astry, w Gliwicach produkowane są dla marki Holden następujące modele: Astra GTC, sportowa Astra VXR i elegancki kabriolet Cascada.

Gliwicki zakład GMMP jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. W tym roku zakład obchodził Jubileusz Dwudziestolecia podpisania Umowy Inwestycyjnej, która dała początek jego modelowej ewolucji – dziś GMMP jest jednym z najlepszych zakładów General Motors. Bilans tych dwóch dekad jest imponujący: zakład, dzięki konsekwentnym inwestycjom, jest obecnie nowoczesnym przedsiębiorstwem o złożonym profilu działalności. Produkuje samochody dla czterech marek, dzieląc się jednocześnie wiedzą z młodymi kadrami w ramach programu Inżynier XXI Wieku, a od września br. z uczniami swojej klasy patronackiej o profilu Monter Mechatronik w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI