r e k l a m a


Zabił sąsiadkę, a jej mieszkanie podpalił. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa Gliwice – Zachód w Gliwicach skierowała do gliwickiego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Michałowi B. podejrzanemu o dokonanie zabójstwa Marii R.

Przestępstwo zostało dokonane na tle rabunkowym.

Jak ustalono w toku śledztwa w nocy z 17 na 18 maja 2014 roku w jednej z kamienic w Knurowie doszło do wybuchu pożaru. Wezwani na miejsce strażacy w palącym się mieszkaniu znaleźli zwłoki kobiety. W trakcie oględzin lokalu ujawniono także powyrzucane z szafek rzeczy oraz leżący na ziemi pusty portfel. Siostrzeniec zmarłej stwierdził brak pieniędzy, które odkładała ona na swój pogrzeb.

Z uzyskanej opinii biegłych lekarzy sądowych wynikało, że przyczyną zgonu Marii R. stało się uduszenie gwałtowne spowodowane uciskiem mechanicznym na szyję. U pokrzywdzonej stwierdzono także obrażenia w postaci niewielkich podskórnych krwiaków czaszki, prawego oczodołu i wargi, krwiaki na rękach i łydce. Wskazywało to, iż przed śmiercią pokrzywdzona była bita.

W wyniku przeprowadzonych czynności procesowych, w tym na podstawie badań biologicznych ustalono, że sprawcą zbrodni jest sąsiad pokrzywdzonej Michał B. To również on, w celu zatarcia śladów przestępstwa, podpalił mieszkanie swojej ofiary.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał B. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów oraz opisał ich przebieg.

Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI