spot_img

Zabrał telefon zostawiony na ławce. Policja daje mu 14 dni na zwrot

[flashvideo file=”http://infogliwice.pl/wp-content/uploads/2014/09/44-251496.mp4″ /]

Młody człowiek zabrał telefon komórkowy, który wypadł właścicielowi z kieszeni i został na ławce.

Policja ostrzega: po dwóch tygodniach czyn nagranego mężczyzny będzie już przywłaszczeniem, czyli przestępstwem.
Osoby uwiecznione na filmie proszone są o kontakt z V Komisariatem Policji w Gliwicach Sośnicy.

W świetle obowiązującego prawa znalazca, który w ciągu 14 dni (tu: do 7 października) nie zwróci przedmiotu, nie przekaże do biura rzeczy znalezionych czy jednostki policji, stanie się przestępcą. Za taki czyn grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny V KP.

Chodzi o telefon marki Samsung Galaxy SIII. Policjanci zabezpieczyli sklepowy monitoring. Prezentujemy jedynie fragment nagrania z pasażu w centrum handlowym przy ul. Pszczyńskiej z dnia 23 września.

Film został „zanonimizowany”. Uznano, że publikacja będzie miała walor prewencyjny i edukacyjny.

Telefon wrócił do właściciela. Więcej informacji tutaj.


film Policja Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Więc mogę sobie coś na 14 dni „znaleźć”… ale dopiero po dwóch tygodniach będę przestępcą… czyli jak ukradną mi rower lub samochód, to mam grzecznie 14 dni czekać i dać szansę „przyszłemu złodziejowi” na to żeby się zastanowił nad swoim haniebnym zachowaniem…

  2. szkoda że własciciel głowy nie zostawił na ławce , jak debil nie myśli co robi to nie ma tel . A kradzieży to ja tu nie widze , chłopak poprostu znalazł

  3. Do Ana: toż policja cię uswiadamia, że nie ma „znalazł” – jest przywlaszczyl a ty swoje! Nie dość że problem z moralnością to jeszcze z rozumieniem tekstu.

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI