spot_imgspot_img


Zabrzański zaciąg w gliwickim urzędzie. Znamy nazwisko sekretarza

Gdy tuż po wyborach okazało się, że Adam Neumann – mimo publicznie składanych deklaracji – postanowił zmienić skład zarządu miasta i zrezygnować ze współpracy z Krystianem Tomalą, to nikt nie spodziewał się, że w gliwickim magistracie znajdzie pracę tak wiele osób związanych z Zabrzem.

Zaczęło się od powołania zabrzanki Ewy Weber, która została zastępczynią Neumanna. W międzyczasie w miejskich spółkach i urzędzie zaczęły pojawiać się kolejne osoby związane wcześniej z zabrzańskim magistratem. Prezesem miejskiej spółki Śląska Sieć Metropolitalna została znajoma Weber – Agnieszka Olbrycht-Banach. W samym urzędzie również pojawiły się nowe twarze, związane wcześniej z zabrzańskim samorządem np. Izabela Mazur, która jest asystentką Weber.

Właśnie ogłoszono wyniki naboru na sekretarza miasta Gliwice.

Postanowiono zatrudnić Barbarę Chamigę, pracującą do tej pory m.in. na stanowisku naczelnika Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Zabrzu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że od lat mieszkańcy Zabrza walczą z potwornym smrodem śmieci i odpadów z wysypiska w Zandce. Jakiś czas temu na ten temat wypowiadał się w Sejmie poseł Tomasz Olichwer.

Do głównych obowiązków sekretarza, który jest członkiem kierownictwa miasta, należy m.in.: współpraca z Radą Miasta oraz jednostkami pomocniczymi miasta, nadzór merytoryczny nad realizacją budżetu obywatelskiego oraz inicjatyw lokalnych, nadzorowanie realizacji zadań z zakresu działania Urzędu Stanu Cywilnego oraz spraw obywatelskich, w tym organizacji wyborów i referendów.

Można już więc śmiało mówić o zabrzańskim zaciągu w gliwickim urzędzie oraz spółkach. Przypomnijmy, że żaden z zastępców Adama Neumanna nie mieszka w Gliwicach. Mariusz Śpiewok mieszka w Rybniku, Aleksandra Wysocka w Sośnicowicach, a Ewa Weber w Zabrzu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sam
Sam
2 lat temu

Idzie nowe…..w kolejnych wyborach przewietrzenie UM pewne. Tego już nawet najtwardszy elektorat nie zniesie….
Jakby jeszcze jakiś dobry przykład zza miedzy….ale z Zabrza???????

Stonoga
Stonoga
2 lat temu

Gliwiczanie wiedzą czym śmierdzi UM Gliwice

Zabrzanin z Gliwic
Zabrzanin z Gliwic
2 lat temu

Gliwice. Miasto nauki. Politechnika Śląska. Liczne instytuty badawcze. Zaplecze IT. Czy naprawdę nie można tutaj znaleźć osoby, która zna Gliwice, problemy tego miasta, jego wady i zalety, tak aby sprawnie wykonywać swoją funkcję? Jaki polityczny deal leżał u podstaw tego żenującego desantu na gliwickie magistrackie stołki? Czy można z zangażowaniem sprawować „nadzór merytoryczny nad realizacją budżetu obywatelskiego oraz inicjatyw lokalnych” kompletnie nie znając i nie czując problemów miasta? Jak można wiarygodnie wypowiadać się na temat miasta kompletnie go nie znając i nie mieszkając w nim? Poprzedni zarząd to byli ludzie związani z Gliwicami, a teraz? Ta ekipa kompletnie nie ma… Czytaj więcej »

KOKOS
KOKOS
2 lat temu

Spoko 😀 w styczniu rozpoczyna się zbieranie podpisów pod referendum o odwołanie tego nieudacznika i wkrótce będzie nowy prezydent Gliwic 🙂

Jola
Jola
2 lat temu

No to widać że Weberowa której nawet w Zabrzu nie chcieli i podziękowali jej za współpracę teraz będzie rządziła w Gliwicach. Chyba nikt nie wierzy że miastem rządzi ten siwy laluś. Gdzie on się w ogole podział? nigdzie go nie widać

jarek
jarek
2 lat temu

Neumann jest słaby i nawet się nie zorientuje jak Weberowa z nową świtą wykopie z miejsca. To jest wyrachowana graczka. Przecież ten gość o niczym sam nie decyduje. Wstawiony na siłę na stanowisko, które go przerasta. Szkoda tego miasta…..

krzysztof
krzysztof
2 lat temu

kopa w zad i do siemianowic

Dosć żaboli w mieście
Dosć żaboli w mieście
2 lat temu

Za sprzedawanie gliwic zabrskim nieudacznikom wystawimy Ci rachunek na wyborach!!

Ferdynand
Ferdynand
2 lat temu

Zabrze kojarzy mi się że złodziejstwem Carycy i okradaniem społeczeństwa głównie za sprawą mafii stalinowskiej w klubie górnik. Głównie wyprowadzaniem publicznej kasy na konta mafiozow z firm którym ten klubik winien jest kasę. Robią to tak. Zabrze spłaca długi Górnika a pieniądze trafiają na konta złodziei byłych sponsorow. Zabrze to mafia i ta mafię chce opanować Gliwice.

Grażyna
Grażyna
2 lat temu

Co to za nie prawdziwe informacje , zamiast pisać
bzdury , trzeba najpierw sprawdzić , pani Ewa Weber
mieszka w Gliwicach

Dosć żaboli w mieście
Dosć żaboli w mieście
2 lat temu

Zniszczą Gliwice!!!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI