r e k l a m a


Zakazane kąpiele kończą się tragicznie. Straż miejska zapowiada kontrole

W naszym kraju od kwietnia utonęło już ponad 100 osób, a doświadczenia z poprzednich lat niestety pokazują, że może być jeszcze gorzej!

Wielu z tych tragedii można by uniknąć, wybierając bezpieczne, przystosowane do kąpieli miejsca. Pamiętajmy, że na strzeżonych kąpieliskach zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc ratowników, którzy w razie potrzeby udzielą nam pomocy i wsparcia. Zupełnie inaczej sprawa wygląda na dzikich zbiornikach wodnych, gdzie nigdy nie możemy mieć pewności, co znajduje się pod wodą! Przypominamy również, że kąpiel w tego typu miejscach nie tylko jest naprawdę niebezpieczna, dodatkowo stanowi wykroczenie naruszające założenia art. 55 Kodeksu wykroczeń: Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
– W związku z powyższym informujemy, iż prowadzimy regularne kontrole dzikich zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie naszego miasta, w zakresie kąpieli wbrew obowiązującym zakazom – mówią gliwiccy strażnicy miejscy.

– Apelujemy, aby każdorazowo będąc świadkiem podobnych zachowań, zgłaszać je odpowiednim służbom pod numer 112 lub 986. Być może odpowiednio szybka reakcja pozwoli obniżyć szokujące statystyki utonięć – dodają strażnicy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI