Zakończono remont trzech oddziałów w Szpitalu w Knurowie

Dzisiaj w Szpitalu w Knurowie odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia trzech oddziałów, które zostały poddane remontowi w 2021 r. – oddziału chirurgii ogólnej, bloku operacyjnego oraz traktu porodowego.

Blok operacyjny, nazywany często „sercem szpitala”, został poddany gruntownemu remontowi, którego koszt wyniósł 2, 2 mln złotych. Wykonany został ze środków Powiatu Gliwickiego oraz środków własnych szpitala.
W ramach zadania inwestycyjnego wykonano m.in. prace remontowe wszystkich sal operacyjnych wraz z wymianą szaf na sprzęt medyczny, zamontowaniem drzwi automatycznych; centrale wentylacyjne, klimatyzacyjne wraz z kanałami, stropami laminarnymi, pełną automatyką. Dodatkowo wymieniono instalację gazów medycznych wraz z kolumnami anestezjologicznymi oraz całą instalację elektryczną, wodno-kanalizacyną i oświetleniową;

Remont objął cały blok operacyjny wraz pomieszczeniami socjalnymi, łazienkami, brudownikami.

Blok operacyjny został wyposażony w nowe meble, jak również nowy sprzęt medyczny niezbędny do funkcjonowania bloku.
Zadanie obejmuje remont całościowy sal chorych i pomieszczeń dla personelu, łazienek, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, a także montaż central wentylacyjnych i stolarki drzwiowej oraz wymianę instalacji gazów medycznych wraz z wyposażeniem. Efektem wszystkich tych działań niewątpliwie będzie zarówno podniesienie komfortu pacjentów hospitalizowanych na oddziale chirurgii, jak i poprawa warunków pracy personelu medycznego. Realizacja tej inwestycji, o wartości 1 914 329,49 zł, wsparta została ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 500 000 zł

Kolejne zadanie obejmowało dwa kluczowe elementy: wykonanie robót budowlanych oraz dostawę wyposażenia i nowoczesnego sprzętu medycznego.
W ramach prac budowlanych powstały komfortowe sale porodowe, zapewniające pacjentkom intymność, a w jednej z nich znajdzie się wanna porodowa. Zmodernizowana jest również sala cięć cesarskich. Powstało osobne pomieszczenie do kangurowania noworodków z możliwością sterowania natężeniem światła i regulacją barwy, aby stworzyć dzieciom jak najbardziej przyjazne warunki do aklimatyzacji na tym świecie.
Oprócz prac budowlanych zakupiony został sprzęt, w tym wysokospecjalistyczny: sufitowa kolumna anestezjologiczna, zestaw do elektrochirurgii z przystawką argonową, KTG, stanowisko do resuscytacji i monitorowania zdrowia noworodka, stół operacyjny, inkubator, defibrylator, kardiomonitor, lampy operacyjne i zabiegowe, łóżko do intensywnej terapii, pompy infuzyjne, dezynfektor czy wspomniana już wanna porodowa. Większość zakupów wynikała z konieczności wymiany zużytego sprzętu na nowy, a w kilku przypadkach, szpital wzbogacił się o sprzęt, którego dotąd nie posiadał. Ponadto kolory ścian dobrane zostały w taki sposób, że wnętrza sprawiają wrażenie bezpieczeństwa i domowej atmosfery. Na realizację tej inwestycji o wartości 3 020 403 zł Szpital wraz z Powiatem Gliwickim pozyskał 2 400 000,00 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa, zaś pozostałą kwotę w wysokości 620 403,00 zł Powiat Gliwicki zapewnił ze środków własnych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI