Zapłać za parkowanie, bo dostaniesz karę

Przypominamy, że użytkownicy pojazdów samochodowych zobowiązani są do ponoszenia opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

Karą za brak biletu jest opłata dodatkowa w wysokość 20 zł. Opłatę w terminie do 7 dni należy wnieść w biurze operatora SPP lub w formie przelewu na rachunek bankowy.

W razie przekroczenia 7-dniowego terminu sprawa trafi do Zarządu Dróg Miejskich, który pobierze płatność w trybie postępowania egzekucyjnego.

Kierowcy ciągle zgłaszają usterki urządzeń do poboru opłat, jednak niedziałające urządzenie nie zwalnia kierowców z opłaty. Na stronie www.parkowaniegliwice.pl czytamy, że należy poszukać innego, działającego parkomatu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
koniecpolski
koniecpolski
7 lat temu

Tak, k….wa- nie mam co robić tylko spacerować po mieście i pytać parkomaty jak się czują, czy może są sprawne!!!!!
Was wszystkich poj…łoooooooooooooooooooo!!!!!!

gliwiczanin
gliwiczanin
7 lat temu

zlodzieje ! musze placic pod swoim domem ! zeby tworcow tego pomyslu szlak trafil !

gliwiczanin
gliwiczanin
7 lat temu

skąd te oburzenie – nikt w Gliwicach nie dostał mandatu za parkowanie w strefie parkowania…. NIE MA OSÓB DO WYSTAWIANIA mandatów a straż miejska ma zakaz 🙂

Piotrulek
Piotrulek
7 lat temu

W Gliwicach od razu kara, mandaty i skazanie. Byłem w Katowicach nie opłaciłem postoju w centrum, załatwiłem swoje sprawy, a wracając za wycieraczką znalazłem kwitek Pana, który był od tego żeby sprawdzać czy opłata była dokonana, z nie od karania mandatami. Na kwitku było podane konto na które miałem dokonać wpłaty zaległej kwoty za godzinę parkingu. Termin był 7 dniowy. Ruszając z powrotem do domu zauważyłem Pana zbierającego opłaty, zatrzymałem się i zapytałem czy mogę u niego dokonać wpłaty, nie robił żadnych kłopotów, skasował należności, a ja pojechałem spokojnie do domu. Dodam, że ten Pan był ubrany w jaskrawą kamizelkę… Czytaj więcej »

Jacek_P
Jacek_P
7 lat temu

A mi „gópie” pudło nie wydało 20 gr reszty. Napisałem reklamację ( chyba głównie dla sportu) i zobaczymy w jakim terminie rozpatrzą. A ciekawe ile osób, którzy nie dostali reszty, nie zgłasza reklamacji i co potem dzieje się z tymi nielegalnie zarobionymi pieniędzmi. Ja jestem za płatnym parkowaniem i mógłby być już nawet od g. 9 czy 8, ale powinno być pierwsze 15-30 minut bezpłatne, by samochody rotowały przy załatwianiu spraw i zakupów w centrum. A tak, to wielu pojedzie do któregoś CH i polscy drobni przedsiębiorcy znów dostaną po d… i będą zwijać swoje interesy 🙁

Misiu
Misiu
7 lat temu

Świetny pomysł na to aby zniechęcić ludzi do wjazdu do miasta. Przecież o to chodzi nieprawdaż?
Jak trzy kolejne parkomaty były nieczynne stwierdziłem że już więcej czasu straciłem na szukanie parkomatu niż zamierzałem parkować. (Chciałem tylko odwiedzić jeden sklep).
TO JEST ŚWIETNY SPOSÓB NA DEMORALIZACJĘ UCZCIWYCH LUDZI.
W którymś momencie dochodzi się do wniosku że nie warto…

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Dziś nie wydało mi 10 zł. Pracę zaczęłam (oprócz wkurzenia) od napisania reklamacji. Cała akcja: telefon (nie myślcie, że odebrali od razu), znalezienie strony, adresu mailowego i napisanie reklamacji – ok 30 minut. Pół godziny, które zostało zabrane mojemu pracodawcy. Pracuje tu, na razie drugi raz się to zdarzyło (w ciągu 4 dni). W ciągu miesiąca uzbiera się kilka godzin, nie mówiąc o moich pieniądzach, które będą leżeć na koncie miasta do momentu rozpatrzenia reklamacji…
A firmie nie należy się abonament roczny. Urabiam szefa żeby przenieść firmę do Katowic… przebrała się miarka..

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI