spot_img


Zaskoczenia nie było. Fornalik przejmuje Piasta

Nowym trenerem pierwszej drużyny Piasta Gliwice został Waldemar Fornalik.

54-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-Czerwonymi umową obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Przez ostatnie trzy lata Fornalik był trenerem Ruchu Chorzów. Z drużyną Niebieskich był związany od 2009 roku z przerwą na pracę w reprezentacji Polski. Nowy szkoleniowiec Piasta był selekcjonerem kadry narodowej w latach 2012-2013.

Wcześniej pracował m.in. w takich klubach jak: Widzew Łódź, Polonia Warszawa, Odra Wodzisław, Amica Wronki oraz Polonia Bytom.

Asystentem Waldemara Fornalika będzie jego brat Tomasz Fornalik.

– Sytuacja w ostatnich dniach przybrała dynamicznego charakteru. Zdecydowaliśmy się na zmianę szkoleniowca i od teraz funkcję pierwszego trenera Piasta pełnił będzie Waldemar Fornalik. Jest to osoba znana, szanowana oraz ceniona w środowisku piłkarskim. Trener ma na swoim koncie osiągnięcia, a także dysponuje sporym doświadczeniem – powiedział prezes Piasta Paweł Żelem.

– Związaliśmy się dwuletnią umową z opcją jej przedłużenia na kolejny sezon. O naszej współpracy myślimy długofalowo i wiążemy z nią spore nadzieje. Chodzi nie tylko o poprawę gry drużyny, ale również o rozwój całego klubu – dodał.

Prezes wypowiedział się również na temat transferów. – Drużyna była budowana w oparciu o zamysł i argumentacje trenera Dariusza Wdowczyka. Jego jedyną potrzebą wiązała się z pozyskaniem lewego obrońcy. W tym celu ściągnęliśmy Dario Rugasevicia. Szkoleniowiec wielokrotnie wskazywał, że ofensywni zawodnicy w zupełności wystarczą i spełniają oczekiwania.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
5 lat temu

Very impressive blog.

Interesting article right on the subject.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI