r e k l a m a


Zaśpiewaj na Cantate Deo!

spot_img
r e k l a m a

Do końca maja zespoły oraz soliści mogą przesyłać swe zgłoszenia do udziału w festiwalu Cantate Deo.

Ogólnopolskie święto piosenki religijnej odbędzie się 2 i 3 lipca w Gliwicach. Karty zgłoszeniowe oraz regulamin udziału w konkursie można pobrać z festiwalowej strony www.cantate.pl.

Jednym z warunków zgłoszenia jest przesłanie tekstów piosenek oraz płyty CD, kasety magnetofonowej lub plików mp3 z utworami wykonawców. Spośród zgłoszonych zespołów i solistów jury wybierze uczestników, którzy zaprezentują się w festiwalowym konkursie.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i pieniężne.

W tym roku mija 30 lat od chwili powstania festiwalu, który od początku dedykowany był Janowi Pawłowi II.

– Dlatego tym większa jest nasza radość, że Papież Polak zostanie włączony w poczet błogosławionych. Będziemy za to dziękować najlepiej jak potrafimy naszym wspólnym śpiewem – mówi dyrektor festiwalu ks. Piotr Sikora.

Cantate Deo jest jednym z najstarszych festiwali piosenki religijnej w Polsce. Jego początki sięgają końca lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy zrodziła się myśl jego organizacji. Pierwotnie festiwal odbywał się w gliwickich kościołach: Chrystusa Króla oraz Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Aktualnie organizowany jest w muszli koncertowej przy parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI