Zatrzymano mężczyzn, którzy skakali po samochodach

Dzisiaj do policyjnego aresztu trafił trzeci z podejrzanych o dokonanie zniszczenia 12 samochodów – tym samym wszyscy sprawcy znajdują się już w policyjnych rękach.

To dwóch 18-latków i 17-latek, mieszkańcy Gliwic. – Zatrzymanie jest efektem weryfikacji wielu anonimowych informacji, jakie wpłynęły do nas tuż po opublikowaniu zdjęć. Zgodnie z zasadami, wszystkie osoby informujące pozostaną anonimowe. Detektywi dziękują internautom za solidarne włączenie się w akcję poszukiwania wandali – mówią policjanci.

Przypomnijmy: w minioną niedzielę około godziny 3.30 policja otrzymała zgłoszenie o trzech mężczyznach, którzy zniszczyli auta zaparkowane wzdłuż ulic Zawiszy Czarnego, Bony i Zygmunta Starego. Jeden ze sprawców przebiegł po masce taksówki stojącej na postoju. Mimo pościgu podjętego przez taksówkarza uciekinier zbiegł.

Zobacz też: Skakali po samochodach, urywali lusterka. 12 pojazdów zniszczonych

Podczas podjętych natychmiast po zgłoszeniu poszukiwaniach sprawców policjanci zatrzymali kompletnie pijanego młodego mężczyznę, wskazywanego przez świadków jako prawdopodobnego uczestnika niszczycielskiej eskapady. Jednak policyjny nos i przeprowadzone czynności pozwoliły wykluczyć go z kręgu podejrzanych i zwolnić.
Rozpoczęto proces zabezpieczania i przeglądania kamer prywatnych monitoringów z rejonu.

Na jednym z zapisów ujawniono nie najlepszej jakości wizerunki, które wystarczyły jednak i policjantom, i niektórym internautom do prawidłowego typowania tożsamości.

Po niespełna pięciu dniach śledczy dotarli do podejrzanych. Zabezpieczono też inne dowody. Dziś lub jutro o losach młodych ludzi zadecyduje prokurator.
Kodeks karny przewiduje za niszczenie cudzego mienia karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Kodeks cywilny z kolei normuje odpowiedzialność materialną osób dorosłych oraz nieletnich i z całą pewnością będzie miał tu zastosowanie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gce
Gce
4 lat temu

Byle ich przypadkiem nie zamknęli …. niech zapłacą za straty i przez rok sprzątają ulice i skwery , żadnych wakacji w pierdlu za moje podatki !!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Bdb

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawo!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawo! A teraz gonić naćpane skurwysyństwo do roboty w czynach społecznych. …

666
666
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Koleś…a tobie się w domu nudzi…wszędzie tylko te twoje denne wpisy….

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Pokazać te twarze i postawić ich na rynku w kamizelkach z odpowiednim napisem

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

A teraz niech zapieprzają od rana do wieczora o suchym chlebie i wodzie żeby pokryć koszta naprawy to na drugi raz się głęboko zastanowią czy warto.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Rewelacja

Ciekawe czy kiedykolwiek takie bezmózgie Yeti zrozumieją, że w dobie monitoringu i wszechobecnych mediów społecznościowych – takie zabawy długo nie pozostają bezkarne… BRAWO POLICJA

x
x
4 lat temu

jeb… patologia… takie śmie… .ludzkie

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu

Gnojków nie stać na 1 dobre auto a oni 12 zniszczyli. W 1 rok sprzątania ulic na te szkody nie zarobią. Kilka lat niech pracują i spłacą szkody to się nauczą kultury.

...
...
4 lat temu

Jaka by nie była kara, to będzie pozbawiona czynnika napiętnowania. Pyski należy upublicznić, tak aby społeczeństwo znało winnych. Tymczasem będą od teraz podlegać większej ochronie, niż ludzie których mienie zniszczyli…

a
a
4 lat temu

Brawo dla mieszkańców Gliwic za interwencję i zgłoszenia! Brawa dla policji!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawo dla internautów i Policji!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawa dla policji 🙂 !! (Y)

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawo Gliwice!

AGATA
AGATA
4 lat temu

Jak trzeba było zidentyfikować „sprawców” i ich pyski były widoczne. Jak ich złapali to nagle nie można ujawnić ich wizerunku …. co za chory kraj … A tak jeden z drugim właścicielem samochodu mogliby niechcąca „szturchnąć” łokciem pana na chodniku.

Mizantrop
Mizantrop
4 lat temu

Gnój siedzi tyłem, ale już wiem , że ma parszywy ryj … :/ Wpierdol porządny … od każdego właścicielaa samochodu. Rodzice pewnie też patologiczni … i proszę … kolejni rodzą kolejnych … :/

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI