Zatrzymano podejrzanego o gwałt i inne osoby

Podczas minionego weekendu gliwiccy policjanci interweniowali w wielu sprawach, w trakcie których wylegitymowali 977 osób.

Zatrzymano ośmiu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości – ściganych listami gończymi bądź poszukiwanych w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Na gorącym uczynku przestępstwa lub w bezpośrednim pościgu ujęto 12 podejrzanych, a wśród nich pięciu to kierowcy – nietrzeźwi lub pod wpływem narkotyków. Prokuratorzy wydali wobec dwóch mężczyzn postanowienia o dozorze policyjnym, muszą oni też na 3 miesiące opuścić mieszkania, w których znęcali się nad żonami.

Wśród nietrzeźwych kierowców rekordzistą okazał się 26-latek, zatrzymany w sobotę około godziny 23.00 na ulicy Kosów w Gliwicach, gdy kierował samochodem marki Renault. Mężczyzna, podobnie jak czterech innych, stracił już prawo jazdy, czeka na wyrok i wysokie grzywny.

W trakcie weekendu doszło do wypadku na drodze rowerowej. Policjanci poszukują w związku z tym krępego mężczyzny z siwą brodą, około 60-letniego, który 15 maja o godz. 15.40, w rejonie ul. Emilii Plater, zmienił nagle kierunek jazdy i zajechał drogę prawidłowo jadącej 15-latce. W efekcie dziewczyna straciła równowagę, upadła i złamała rękę.

Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. sprawcy włamania, kradzieży, przestępstw narkotykowych oraz podejrzany o gwałt.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI