r e k l a m a


Zatrzymano prawo jazdy. Jutro akcja „Prędkość” w Gliwicach

Jutro w godzinach od 6.00 do 22.00 gliwiccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na drogach akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze w trakcie jej trwania sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości, ale nie tylko. Czy będą takie jak dzisiaj przypadki? Oby takich wyczynów nie było!

18 kwietnia tuż przed południem w terenie zabudowanym, dokładniej w miejscowości Wilcza, podczas kontroli prędkości policjanci odnotowali „niechlubny” rekord pewnego mieszkańca Gliwic. Jadąc mercedesem CLS 40-latek, bez mała, o 100 km/h przekroczył dozwoloną prędkość – jechał dokładnie 144 km/h.

„Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia na 3 miesiące, przyjął też mandat 2500 zł. Jego punktacja w systemie wzbogaciła się o 15. Z uwagi na pęknięcie przedniej szyby pojazdu, kierowcy zatrzymano również dowód rejestracyjny. Co ciekawe, mężczyzna w przeszłości miał już zatrzymywane prawo jazdy za wykroczenia drogowe” – informuje policja.

„Przestrzegamy zatem, że jutrzejsza akcja prowadzona będzie na terenie całego kraju. W Gliwicach i rejonie powiatu gliwickiego patrole będą ustawiać się w różnych miejscach i często zmieniać położenie” – dodaje KMP Gliwice.

Podczas kontroli funkcjonariusze będą sprawdzać także:
– stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
– stan techniczny pojazdów
– przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.
W trakcie działań wyznaczeni policjanci wykorzystają wszelki możliwy sprzęt w tym między innymi: wideorejestratory, ręczne mierniki i alkotesty.

Celem tego typu działań jest profilaktyka ogólna i zapobieżenie wypadkom drogowym oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych przez uczestników ruchu.

Pamiętać należy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI