r e k l a m a


Zbiórki tekstyliów w gliwickich dzielnicach. W weekend oddano 2 tony

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze mobilne zbiórki odpadów tekstylnych w gliwickich dzielnicach. W Starych Gliwicach, Sośnicy i na Trynku mieszkańcy przekazali prawie 2 tony niepotrzebnych rzeczy. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych częściach miasta.

Gliwiczanie dbają o swoje miasto i chcą chronić środowisko. Można się było o tym przekonać w minioną sobotę, 8 marca. Podczas mobilnych zbiórek mieszkańcy przekazali prawie 2 tony odpadów tekstylnych, najwięcej w Starych Gliwicach, bo aż 900 kg, na Trynku – 540 kg, a w Sośnicy – 480 kg. Kolejne zbiórki już 22 marca. Cała pierwsza tura akcji, obejmującej wszystkie gliwickie dzielnice, potrwa do lipca.

Przypomnijmy, że – zgodnie z przepisami – niezdatnych do użytku ubrań oraz innych tekstyliów nie możemy od tego roku wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Muszą zostać poddane odpowiedniemu recyklingowi. Można je dostarczać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów przy ul. Rybnickiej 199B, ale zbiórki pod hasłem „Mobilny PSZOK” zdecydowanie ułatwiają gliwiczanom ekologiczne działania.

Co należy segregować i przekazywać podczas miejskich zbiórek? Najlepiej to, co nie nadaje się już do użytku, tekstylia i ubrania zniszczone, niemożliwe do ponownego wykorzystania.

Podczas mobilnych zbiórek można przekazywać przykładowo:
– stare, podarte, nienadające się do naprawy kurtki, płaszcze, kombinezony sportowe, spodnie, swetry, bluzy, bluzki, bieliznę;
– zużyte obuwie, nieprzydatne do ponownego użycia;
– tekstylne elementy wyposażenia wnętrz, w tym nieprzydatne do wykorzystania zasłony, firany, zniszczone koce, kołdry, poduszki, narzuty, ręczniki, szmaty czy ścierki kuchenne.

Miejskie zbiórki prowadzi komunalna spółka Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów, a gliwiczanie – w ramach opłat za odpady – mogą bezpłatnie przekazywać niepotrzebne tekstylia po wypełnieniu na miejscu krótkiego oświadczenia.

Najbliższe zbiórki 22 marca:
8.00 – 10.00 ŻERNIKI, ul. Żernicka, przy kościele
11.00 – 13.00 OBROŃCÓW POKOJU, ul. Paderewskiego, parking samochodowy
14.00 – 16.00 SZOBISZOWICE, Batalionu Kosynierów 1-7, parking od ul. Bernardyńskiej

HARMONOGRAM MOBILNYCH ZBIÓREK ODPADÓW połowa

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Warunki techniczne
Warunki techniczne
6 dni temu

Gdzie można zgłosić niezgodność wprowadzonego rozwiązania z obowiązującym Rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (dalej jako Warunki techniczne lub WT): Dział II. Zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej Rozdział 4. Miejsca gromadzenia odpadów stałych par. 22 oraz par. 23 Ww. Warunki techniczne jasno określają lokalizację i odległości w stosunku do granic działek, budynków oraz drzwi i okien dla miejsc gromadzenia odpadów stałych. Zmuszanie ludzi do odbywania “wycieczek” tylko w OKREŚLONE dni oraz na różne odległości (szczególnie starszych oraz niepełnosprawnych) według mojej opinii (pracującego projektanta architektury) jest niezgodne… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI