spot_img


Zbiorowy gwałt 16-latki. „Łowcy cieni” wytropili mężczyznę w Wielkiej Brytanii

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doprowadzili do zatrzymania w Wielkiej Brytanii 27-latka. Mężczyzna od niespełna roku był poszukiwany listem gończym za udział w zbiorowym zgwałceniu 16-latki, za co został skazany przez sąd na karę 3 lat i 6 miesięcy więzienia. Niebawem skazany zostanie przekazany polskim organom ścigania.

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 grudnia 2013 roku w Pietrzykowicach koło Żywca. Znajomi bawili się w jednym z żywieckich lokali, a po jego zamknięciu, wspólnie z 16-letnią wówczas dziewczyną, przenieśli się do willi w Pietrzykowicach.

To właśnie tam nastolatka została najpierw zmuszona do wypicia alkoholu, a następnie wykorzystana seksualnie przez kilka osób, w tym mającego obecnie 27 lat mężczyznę.

Po całym zajściu sprawcy odwieźli pokrzywdzoną na przystanek autobusowy i tam zostawili. Po powrocie do domu 16-latka opowiedziała o wszystkim matce, która powiadomiła Policję.

Pod koniec stycznia 2020 roku Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej skazał mężczyznę na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. By uniknąć więzienia, skazany zaczął się ukrywać przed organami ścigania. Od 11 lutego 2021 roku był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego najpierw przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, a następnie przez kryminalnych z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy po wystawieniu listu gończego przejęli sprawę. Śląscy „łowcy głów” od maja 2021 roku weryfikowali każdą informację i sygnał na temat 27-latka.

Kryminalni namierzyli mężczyznę w Wielkiej Brytanii.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że to właśnie tam ukrywa się skazany. Ustalili jego dokładny adres i poprosili o pomoc swoich brytyjskich kolegów. Nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym polskiej policji w Londynie, za którego pośrednictwem przekazano informacje brytyjskim policjantom. Wspólne działania stróżów prawa doprowadziły do zatrzymania ukrywającego się 27-latka.

Mężczyzna znajduje się obecnie w areszcie w Wielkiej Brytanii i oczekuje na ekstradycję do Polski.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
3 miesięcy temu

Mam nadzieję że przez te ponad trzy lata będzie traktowany tak samo jak on potraktował tą dziewczynę. 🤬

Tomasz
Tomasz
3 miesięcy temu
Reply to  Aga

Niestety będzie pod ochroną natomiast jak jest dość wrażliwy, taki chowany bezstresowo to psycha bedzie mu grała na wszystkich obrotach. Powinni dostawać kwit w łape i do celi z zlodziejami…
Tylko strażnicy mieli by przewaloną robote…

JanMatejko
JanMatejko
3 miesięcy temu
Reply to  Aga

Ja mam nadzieję, że jeszcze gorzej kawal ku$##y

Covid
Covid
3 miesięcy temu

śmieszny wyrok ALE to nie córka ważnej persony a tym bardziej Sędziego.

Przyzwyczajeni jesteśmy do takich „wyroków”…:-(
Choć TU pewnie zadziałało tzw. „prawo”, jakistam artykuł.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI