ZDM sadzi nowe drzewa, a wandale je niszczą

Dobiegł końca sezon nasadzeń w pasach drogowych. Trudno byłoby znaleźć dzielnicę w mieście, w której w tym roku nie pojawiłyby się nowe drzewa.

W ostatnich miesiącach trwały intensywne prace związane z sadzeniem oraz pielęgnacją starszych nasadzeń. Tylko od września do listopada posadzono blisko 300 sztuk drzew.

Swoje miejsce w pasach drogowych Gliwic znalazły klony głównie form kulistych, podobnie robinie, dęby czy graby – form kolumnowych. Wprowadzone zostały również nowe odmiany topoli włoskiej, które posadzono przy ul.Bojkowskiej.
W ciągu ul. Orląt Śląskich pojawił się miłorząb dwuklapowy (20 szt.)
Bez względu na odmianę drzewa, wspólnym mianownikiem dla nich jest fakt, że są bardziej odporne na niełatwe dla roślinności warunki miejskie.

Mimo że każdego roku z inicjatywy Zarządu Dróg Miejskich nasadzanych jest kilkaset drzew, nie zawsze mają możliwość przyjęcia się. Młode drzewa często padają ofiarą wandali. Każdorazowo informację o zniszczeniu mienia ZDM przekazuje w formie zgłoszenia policji. Tylko w ubiegłym roku dwukrotnie udało się wykryć sprawców, którzy w konsekwencji ponieśli odpowiedzialność finansową za zniszczenie drzew.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Gruca
6 lat temu

I z własnych pieniędzy drzewka

Paweł Gruca
6 lat temu

Nie kary tyłko łopata i sadzić a jak nie grzywna

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI